Петиція про відбудову столітньої садиби в Пущі-Водиці набрала необхідні голоси
Фото: Vitaliy Samuylenko

Петиція про відновлення та повернення в держвласність історичної садиби у Пущі Водиці набрала необхідні 6000 голосів. Тепер її має розглянути Київська міська рада.

Цікаво про здоровий спосіб життя на YouTube-каналі LIGA Life

Дерев'яна дача є памʼяткою архітектури місцевого значення, яку побудували на початку 20 століття за проєктом архітектора Едуарда-Фердинанда Брадтмана. Садиба має стіни з бруса, різьблене оздоблення, цегляний цоколь і вежу зі шпилем.

"Це одна з останніх Пущанських дач, яка зуміла пережити бої в передмістях Києва у лютому-березні 2022 року. Втім, постраждала вже в березні 2023 року від дій забудовника", — зазначає автор петиції Дмитро Перов.

Зокрема, на його думку, підпал пам'ятки архітектури стався через будівництво ЖК "Hvoja".

Міський департамент культурної спадщини неодноразово звертався з вимогою привести будинок у належний стан. Однак попередження органу було проігноровано.

Тож, відповідно до ч. 2 ст. 19 Закону України "Про охорону культурної спадщини" цей орган має звернутися до суду з позовом щодо повернення пам’ятки у державну власність (примусовий викуп), йдеться в описі до петиції.

29 березня в історичній будівлі сталася пожежа. Її офіційні причини досі не встановлено. У листопаді 2020 року там фіксували щонайменше дві спроби підпалу, повідомляла ГО "Київська Пуща". Після цього в березні 2021 року прокуратура Києва зверталася до адмінсуду з вимогою привести дачу до належного стану.