Президент України підписав закон про субсидії для книгарень та книжкові сертифікати
Фото: Unsplash

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №11251 про стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження, який передбачає сертифікати для українців на придбання книжок і субсидії для книгарень на оренду приміщень. Про це повідомляють на сайті Верховної Ради України.

Читайте нас в Telegram: головні новини коротко

За словами директорки Українського інституту книги Олександри Коваль, фінансова допомога на придбання книжок для 18-річних буде. Президент підписав закон, і залишилися лише формальності: Постанова КМУ, яка визначає порядок надання допомоги і внесення змін до порядку використання коштів УІК.

Також вона додає, що на цю програму в бюджеті виділили 370 млн грн. За ці кошти українські видавці видадуть додатково 1,5-2 млн примірників.

Закон передбачає надання книгарням державних субсидій, що компенсуватимуть орендну плату за приміщення. Окрім того, завдяки закону отримати книжкові сертифікати на суму 908 грн зможуть:

  • громадяни України, які досягли 18-річного віку;
  • з припинення воєнного стану — один із батьків після народження дитини.

Отримати такий сертифікат можна буде через Дію і скористатися протягом 1 року.

Верховна рада ухвалила цей закон 22 травня. Тоді співавторка законопроєкту Євгенія Кравчук повідомила, що необхідні гроші на втілення закону вже закладені в державний бюджет.