Російська влада в окупованому Криму проводить нові "зачистки" бібліотек
Фото: Unsplash

У тимчасово окупованому Криму росіяни проводять нові зачистки в бібліотеках. Тепер заборонено тримати книги, у котрих згадується про Голодомор, визвольну боротьбу українського народу, а також будь-яку літературу про діяльність кримських татар на півострові. Про це повідомляє Центр національного спротиву.

Вказівки щодо заборони книг розіслала в усі бібліотеки Криму провідна методистка Кримської республіканської універсальної наукової бібліотеки ім. І. Я. Франка Софія Рибак.

Окрім заборони книг з історією українського народу, жінка зазначає, що Міністерство Юстиції РФ ухвалило рішення, в якому виокремили перелік "нацистських організацій та символів".

До такого переліку внесено Українську повстанську армію та Організацію українських націоналістів. Також "нацистськими" визнали висловлювання "Слава Україні" і відповідь "Героям слава", а також тризуб.

"Усі книги, на яких зображений тризуб, необхідно вилучити з фондів", – наказує методистка.

Центр національного спротиву зазначає, що практику боротьби з книгами росіяни запозичили в нацистської Німеччини.

"Росіяни виправдовують це тим, що вони вилучають нацистську літературу. Втім до переліку такої літератури потрапляють всі українські книги", – повідомляють в організації.

За їхніми словами, якщо розпорядження з вилучення книг будуть не виконані, окупаційна влада обіцяє покарання за непослух.