Санта-Клаус отримав дозвіл на вхід в повітряний простір Ірландії напередодні Різдва
Фото: Irish Independent

Прем'єр-міністр Ірландії Лео Варадкар дозволив Санта-Клаусу увійти в повітряний простір Ірландії напередодні Різдва, повідомляє Daily Mail.

Читайте нас в Telegram: головні новини коротко

Очікується, що чарівник пролетить над країною пізно ввечері 24 грудня або рано вранці 25 грудня. Варадкар наголосив, що правила імміграції, митниці та переміщення тварин були скасовані для мандрівника з санями, подарунками та вісьмома північними оленями.

"Хочу подякувати IAA [Авіаційному управлінню Ірландії], INIS [Службі натуралізації та імміграції Ірландії], Міністерству сільського господарства та Комісару з податків і зборів за те, що вони дозволили зробити необхідні винятки", — сказав Варадкар.

Зокрема, аеропорт Дубліна повідомив, що готовий до приїзду Санти: "Ми теж готові до Санти! Польоти в аеропорту Дубліна припиняться напередодні Різдва після прибуття останнього рейсу близько 23:00, щоб забезпечити повну свободу повітряного простору для прибуття саней Санти після опівночі".

А в IAA підтвердили, що надали всі відповідні дозволи для найважливішого рейсу в ірландському авіаційному календарі.

Також маршрут Санти відстежуватиме різдвяна програма, створена командуванням повітряно-космічної оборони США — NORAD Tracks Santa. Щороку напередодні Різдва вона повідомляє "шлях" Санта-Клауса, який покинув Північний полюс і вирушив дарувати подарунки дітям по всьому світу.

Програма NORAD Tracks Santa зародилася у 1955 році. Тоді 30 листопада універмаг Sears розмістив рекламу в газеті The Gazette Колорадо-Спрінгс, в якій йшлося, що діти можуть зателефонувати Санта-Клаусу. Одна дитина переплутала цифру і зателефонувала до Центру континентального командування повітряно-космічної оборони. 

23 грудня у ЗМІ з'явилося повідомлення, що центр відстежує політ Санта-Клауса і всіляко його оберігає. До повідомлення був доданий номер, за яким діти могли дізнатися місцеперебування Санти. Зокрема, Мішель Обама брала участь у програмі з 2009-го до 2016 року, відповідаючи на телефонні дзвінки.