Сексуальне насильство під час війни: як отримати безоплатну допомогу юристів
Фото: Unsplash

Українці, які зазнали сексуального насильства під час збройної агресії РФ проти України або постраждали від домашнього насильства, можуть отримати безоплатну правову допомогу від держави.

Долучайтесь до нас на Facebook та беріть участь в дискусіях

За даними офісу Генерального прокурора, від початку повномасштабної війни в Україні зафіксували 175 фактів сексуального насильства окупантами. Вочевидь, відомо далеко не про всі випадки, адже частина постраждалих – не заявляє про пережите.

Йдеться не лише про зґвалтування. Сексуальне насильство — це і примусове роздягання, домагання та погрози зґвалтуванням, примус спостерігати за насильницькими діями щодо інших людей і загалом будь-які дії сексуального характеру.

Кожен постраждалий або постраждала має право отримати від держави безоплатну медичну, психологічну, соціальну та правову допомогу.

Система безоплатної правової допомоги (БПД) забезпечує допомогу юристів і залучення адвокатів. Це – мережа бюро (офісів) правової допомоги по всій Україні та дистанційні сервіси отримання правових послуг.

У системі БПД працюють досвідчені юристи, які надають консультації, можуть допомогти з підготовкою документів, складанням заяв до правоохоронних органів. За потреби для представництва інтересів постраждалих у суді можуть залучати адвокатів, ця послуга також буде безоплатною. А партнерські установи системи БПД можуть надати психологічний супровід.

"Важливо, щоб постраждалі заявляли про те, що з ними сталося, оскільки отримання ними статусу потерпілої особи в межах відкритих кримінальних проваджень надасть можливість у майбутньому отримати відповідні компенсації та репарації", — говорить заступниця директора Координаційного центру з надання правової допомоги Наталія Марчук.

Отже, отримати безоплатну правову допомогу можна за телефоном 0 800 213 103 (дзвінки безоплатні), через телеграм-бот (кнопка "Отримати консультацію"), або звернутися до найближчого бюро правової допомоги.

Фото: БПД
Фото: БПД