Від початку повномасштабної агресії Росії проти України зареєстровано понад 68 000 різноманітних злочинів, вчинених російськими солдатами проти цивільного населення. Велика кількість з них фіксується на територіях, які перебували під російською окупацією. Зокрема, після деокупації територій відкриваються факти насильства, вчиненого російськими солдатами над місцевими жителями. Правоохоронці зафіксували близько 170 випадків сексуального насильства з боку окупантів. Однак представники державних органів влади підкреслюють, що ці цифри не відображають реальної картини, оскільки переважна кількість постраждалих не повідомляє про вчинений над ними злочин. Інколи люди відчувають сором, бояться або просто не розуміють, що зазнали насильства. 

Фахівці Центрів допомоги врятованим розповіли, що саме можна вважати насильством під час війни, яке воно буває, чому важливо повідомляти про нього та що робити, якщо ви пережили подібне.

Що таке Центри допомоги врятованим?

Такі центри створюються за ініціативи Офісу віцепрем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, за сприяння Урядового уповноваженого з питань гендерної політики та підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення й місцевих органів влади в Україні. У Центрах допомоги врятованим надають конфіденційну, безоплатну і комплексну підтримку висококваліфікованих психологів та юристів. До центрів можуть звернутися люди, які постраждали від насильства, вимушені переселенці та всі, кому потрібна фахова підтримка. 

Розблокуйте щоб читати далі
Щоб прочитати цей матеріал потрібно оформити підписку