У Києві декомунізували Олександрівську клінічну лікарню та перейменували на Свято-Михайлівську
Фото: Daniel Beloshitsky

11 квітня у Києві було декомунізовано Олександрівську клінічну лікарню та перейменовано на Свято-Михайлівську. Таке рішення було ухвалене на пленарному засіданні Київської міської ради 70 депутатами. Про це повідомляє КМДА.

Читайте нас в Telegram: головні новини коротко

Міська рада пише, що ініціативу щодо перейменування підтримали історики, трудовий колектив лікарні та мешканці міста, які долучились до громадського обговорення.

"Лікарня була названа на честь царевича Олександра, як шана майбутньому російському імператору Олександру III. Ця назва була підібрана так, щоб саме існування цього медичного закладу завдячувало російській імперії. Герб Олександра III й досі є символом Олександрівської лікарні та активно використовується у публічному просторі", — зазначає депутатка Київської міської ради Олеся Пинзеник.

За її словами, процес деколонізації стосується всіх міських об’єктів у столиці. Адже культура має значення, і важливо крок за кроком відновлювати українську ідентичність, яка була пригнічена після початку примусового впливу російської імперії.

Перейменувати Олександрівську лікарню на Свято-Михайлівську запропонували на честь архістратига Михаїла, який упродовж останнього тисячоліття вважається покровителем та захисником Києва.

Олександрівську лікарню було збудовано 1875 року за проєктом архітектора Володимира Ніколаєва. Він же спроєктував Свято-Михайлівську церкву на території лікарні, яку було відкрито у 1895 році.