У Києві відкрився мультимедійний простір з історіями українців, які постраждали від війни
У Музеї історії міста Києва з 23 лютого відкрили мультимедійний простір Музею "Голоси Мирних" Фонду Рыната Ахметова, де зібрані свідчення цивільних українців, які постраждали внаслідок російської агресії.
Експозиція складається з понад 100 000 історій українців про російську агресію, які збирали з 2014 року, та артінсталяції від GOGOLFEST.
"Це найбільший у світі архів свідчень українців про російську агресію. Це жива історія країни з перших вуст, цінна складова національної пам'яті, важливе джерело даних для встановлення справедливості", — розповіла Наталя Ємченко, членкиня Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.
Виставка ГОЛОСИ прагне розкрити глибину та силу живих історій мирних українців про війну. Водночас відвідувач буде не лише спостерігачем, а й активним учасником виставки.
Складовими ГОЛОСІВ стали саунд-інсталяція з об’ємним п’ятиканальним звуком, вірші Василя Стуса, відеоряд з компіляції документальних кадрів, анімації, відеоарт й артефакти російсько-української війни. Відео, аудіо та фізичні артоб’єкти створюють єдиний простір, щоб розкрити, з одного боку, трагедію війни, а з іншого — силу та гідність людей, які вистояли попри жахіття.
За словами театрального куратора GOGOLFEST Андрія Палатного, одне з завдань, яке вони намагалися втілити, — знайти засоби, як коментувати події війни, реагувати на них, залучати до діалогу країни світу.
"Три інсталяції тут формують триптих, присвячений втраті дому і питанню — де дім. Дім — це стіни, близькі чи ми самі? Перша інсталяція — Місто. Зруйноване місто. Місто пам’яті. Місто порожніх будинків. Друга складається із валіз — Стовп зруйнованого життя, серед яких є артефакти Музею. Третя — стіна Біженці, де у кожній фігурі ховається емоція, історія людини, яка виїхала. Є й відеоінсталяція, яка має відкритий фінал. Це питання про те, як жити під час війни", — додав Палатний.
Виставка ГОЛОСИ триватиме до 26 квітня 2024 року у Музеї історії міста Києва за адресою: Богдана Хмельницького, 7.