RU

Українське шкільне навчання за кордоном. Як бути родинам, що вимушено переїхали? P

16.08.2022, 08:00 • 3 хвилини
Українське шкільне навчання за кордоном. Як бути родинам, що вимушено переїхали? - Фото

На правах реклами

Після 24 лютого українські родини були вимушені повністю переформатувати своє життя. Тисячі дітей втратили доступ до освіти у своїх звичних навчальних закладах. Нова реальність змушує шукати альтернативні способи отримання освіти, зокрема і за кордоном. Зберегти українську ідентичність у дітей та успішно навчатися за двома шкільними програмами допоможе дистанційна школа. Ми поспілкувалися з представниками першої та найбільшої дистанційної школи України "Оптіма" про особливості сучасної освіти для дітей.

Українські учні опинилися в надзвичайно складній ситуації. В багатьох країнах світу відвідування місцевих шкіл є обов’язковим для вимушених переселенців. Чи можливо поєднувати навчання в закордонній та українській школі?

– Відповідь – так, можливо. Навіть у довоєнний час ми мали учнів, які жили в інших країнах і отримували там місцеву освіту. Такі родини зазвичай обирали навчальний пакет "Екстерн", який передбачає освіту за індивідуальною траєкторією і не містить поточного контролю. Обов’язковою є лише одна контрольна робота з кожного предмета – річна. Тому екстерни успішно поєднували навчання у нас і за кордоном і досягали високих балів. 

Який навчальний пакет зараз найзручніший для українських родин, що були вимушені переїхати до інших країн?

– Ми з розумінням ставимось до тих умов, в яких опинилися учні та їхні батьки. Тому спеціально для українців за кордоном ми розробили навчальний пакет "Ми з України". Він орієнтований на тих дітей, які відвідують місцеві школи й отримають там знання з основних предметів, тому містить саме ті предмети, які дозволяють сформувати та зберегти українську ідентичність. До них належать українська мова, українська література (для початкової школи – читання), історія України (для початкової школи – ЯДС). В програму також входять неодмінні онлайн-уроки спілкування українською. 

Чи зможуть учні отримати офіційний документ про освіту?        

– Можна обрати пакет із документами або без. Пакет з отриманням документів працює як програма "Подвійний диплом" – коли діти складають у нас тільки академрізницю, а решту оцінок ми перезараховуємо з місцевої школи, яку вони відвідують у країні проживання. Прочитати про це детальніше і зареєструватися можна за посиланням

Ви можете врахувати оцінки, які були отримані учнями у закордонних школах?

– Так, цілком. Відповідно до Закону України "Про освіту" і наказу Міністерства освіти і науки України, "Оптіма" має повне право перезараховувати оцінки, отримані в інших навчальних закладах, в тому числі й іноземних. 

Отримати детальну консультацію запрошуємо за телефонами нашого контакт-центру: +38 (067) 333-91-87, +38 (099) 333-91-87.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Останні новини