Помер письменник, автор "Нестерпної легкості буття", Мілан Кундера
Фото: Укрліб

Чесько-французький письменник Мілан Кундера, автор роману "Нестерпна легкість буття", помер у віці 94 років у Парижі. Про це повідомляє Le Figaro.

Цікаво про здоровий спосіб життя на YouTube-каналі LIGA Life

"На жаль, я можу підтвердити, що пан Мілан Кундера помер після тривалої хвороби", — повідомила прессекретарка бібліотеки Мілана Кундери Анна Мразова.

Мілан Кундера народився 1 квітня 1929 року в чеському місті Брно. Вивчав літературу та естетику на факультеті мистецтв Карлового університету, а згодом розпочав навчання в Академії кіно, де відвідував лекції з режисури та написання сценаріїв.

У 1948 році майбутній письменник приєднався до комуністичної партії, яка на той період була головною в країні. В 1950 році він та ще один чеський письменник Ян Трефулка були виключені з партії за "антипартійну діяльність". Кундера також був виключений з університету.

Письменник використав цей інцидент для написання новели "Жарт". Пізніше Кундера читав лекції зі світової літератури в Академії Кіно.

Згодом за звинуваченням у співучасті в революційних подіях був повторно виключений із партії, йому заборонили публікуватися, а його книжки зникли з полиць магазинів і бібліотек. Тому він з дружиною у 1975 році оселився у Франції, через що був позбавлений громадянства тодішньої Чехословаччини. У 2019 році, через 40 років, Кундера відновив своє чеське громадянство.

Особливу популярність письменникові принесли романи "Жарт" і "Нестерпна легкість буття". За останнім американський режисер Філіп Кауфман зняв фільм, і Кундера набув всесвітньої слави, хоч він і був незадоволений цією стрічкою.