BAFTA TV Awards-2023: до списку номінантів увійшли фільми й новини про війну в Україні
Фото: BAFTA

Премія Британської академії в галузі телебачення оголосила список номінантів у 2023 році. Урочиста церемонія нагородження відбудеться 14 травня.

Долучайтесь до нас на Facebook та беріть участь в дискусіях

Події в Україні потрапили в номінацію "Найкраще висвітлення новин". У цій номінації відзначена робота одразу двох новинних телепрограм — BBC News о 22:00: Росія вторглася в Україну (BBC News at 10: Russia Invades Ukraine) та Новини на 4-му каналі: Наживо з Києва (Channel 4 News: Live in Kyiv).

У категорії "Подія наживо" відзначили благодійний концерт "Concert for Ukraine", у якому брали участь Snow Patrol, Ед Ширан, Том Оделл, Біллі Айліш, Manic Street Preachers, Камілла Кабелло, Палома Фейт, Джамала та інші. За результатами концерту вдалося зібрати $16 млн допомоги для України.

У категорії "Поточні події" серед номінантів є фільм "Маріуполь: Історії людей" (Mariupol: The People’s Story) режисера Робіна Барнвелла, який розповідає, як українське місто перетворилося на руїни.

Також, у категорії "Односерійний документальний фільм" номінована британська стрічка "Чорнобиль: Втрачені плівки", де розповідається про Чорнобильську катастрофу, зокрема, через інтерв'ю з очевидцями тих подій.

Премія BAFTA TV Awards — щорічна нагорода, яка вручається Британською академією телебачення та кіномистецтва з 1955 року за визначні заслуги в галузі телебачення. Премія є аналогом американської нагороди "Еммі".

З повним списком номінантів можна ознайомитися тут.