У голлівудських фільмах стало на 40% менше сцен сексу – дослідження
Фото: ATSUSHI NISHIJIMA/SEARCHLIGHT PICTURES

У Голлівуді стали знімати на 40% менше сексуальних сцен у великих фільмах. Про це йдеться у дослідженні Стівена Фолловза, яке він зробив на замовлення The Economist.

Фолловз аналізував найбільш касові фільми кожного року з початку століття.

"Я виключив фільми, якщо в них зображено зґвалтування чи сексуальне насильство. Це була невелика кількість фільмів, але я вважав це важливим, оскільки існує різниця між сексуальним вмістом, призначеним для збудження, і тим, який створений для відштовхування або огиди", – написав Стівен.

Після аналізу кінодослідник прийшов до кількох висновків, чому саме знизилася кількість сексуальних сцен у фільмах:

  • Покоління зумерів набагато менше хоче бачити сексуальні сцени у кіно.
  • Зміна культурних норм. Соціальні рухи та загострення дискусій навколо згоди й гендерного представництва, ймовірно, сприяли більш обережному підходу до включення сцен сексу у фільми.
  • Фільми, що мають хороші міжнародні прокати, як правило, віддають перевагу контенту, який можна перекласти через різні культурні норми. Відверті сексуальні сцени можуть призвести до більш обмежувальних вікових рейтингів або цензури, що зменшить потенційне охоплення фільму.
  • Вік потокової передачі. Зі зростанням потокових сервісів, які пропонують індивідуальні враження від перегляду, попит на сексуальний контент у широкопрокатних фільмах може зменшитися.
  • Тенденцією також може стати відмова від застарілих стереотипів, коли сцени сексу часто об’єктивують і подають переважно чоловічим поглядом.

Згідно з результатами, з 2000 року кількість сцен сексу зменшилася на 70% у бойовиках і менш ніж на 20% у романтичних фільмах. Окрім того, частка найбільш касових фільмів, які взагалі не містять сексуального контенту зросла з 18% у 2000 році до 46% у 2023 році, йдеться у дослідженні.

Фото: Стівен Фолловз
Фото: Стівен Фолловз
Фото: Стівен Фолловз
Фото: Стівен Фолловз
Фото: Стівен Фолловз
Фото: Стівен Фолловз