У Києві перейменують 11 закладів освіти, назви яких пов’язані з Росією
Фото: Київська міська рада

У Києві триває процес перейменування 11 закладів загальної середньої та мистецької освіти, назви яких пов’язані з Росією або її сателітами. Про це повідомили в Київраді.

Підписуйтесь на корисний легкий контент в Instagram

Як зазначила депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха, перейменування шкіл, бібліотек, музичних та художніх шкіл також є важливою складовою процесу декомунізації та деколонізації у столиці.

"В умовах сьогодення набувають особливої актуальності питання збереження національної пам’яті та відновлення історичної справедливості. Саме тому необхідно позбутись усіх тих назв та наративів, які століттями нам нав’язувала країна-агресор", — каже Вікторія Муха.

Окремі трудові колективи звертаються з ініціативою відмовитись від раніше наданих імен осіб, які пов'язані з Росією, в назві відповідного закладу. Інші ж пропонують перейменувати заклади на честь відомих українців або ж назви історичної місцевості.

Депутатка додала, що всі 11 пропозицій щодо перейменувань пройшли громадське обговорення, а також їх підтримала комісія з питань найменувань.