У київському парку "Веселка" встановили готель для комах – фото
Фото: Київзеленбуд

У київському парку "Веселка" в Шевченківському районі встановили будиночок для комах, повідомляє "Київзеленбуд".

Цікаво про здоровий спосіб життя на YouTube-каналі LIGA Life

Конструкція нагадує багатоквартирний будинок з оселями для сезонного поселення та для зимівлі. Тут можуть одночасно жити як комахи-запилювачі, так і ентомофаги, які нищать шкідників.

Фото: Київзеленбуд
Фото: Київзеленбуд

Дах будиночка захищає його від опадів, а каркас є достатньо міцним, щоб витримати вагу "мешканців", кажуть комунальники.

У кожній секції — своє особливе наповнення: солома, дерево, дошки, цегла, сіно, просвердлені колоди, а також сіно, мох, гілочки, каміння.

Фото: Київзеленбуд
Фото: Київзеленбуд

У кімнатах з соломою або деревом оселяться золотоочки, чиї личинки живляться попелицею, борошнистою росою, білокрилкою, яйцями кліщів; з сіном — щипавки. В колодах з дірочками будуть бджоли й одиничні оси; в цеглі – бджоли-одинаки, комахи, що беруть участь у розкладанні мертвої деревини в дерев’яних дошках.

Фото: Київзеленбуд
Фото: Київзеленбуд

Зазначається, що ці будиночки є частиною комплексних заходів з підтримки й розвитку біорізноманіття у місті. "Ми маємо навчитися не просто жити в гармонії з природою, а створювати умови для того, щоб природа навколо нас розвивалася", – додав гендиректор КО "Київзеленбуд" Олексій Король.

З цією метою комунальники поступово розширюють комплекс заходів. У лісах, що оточують Київ, розвішують годівниці для пернатих, кажанятники, влаштовують місця підгодівлі тварин, у парках з водоймами спускають на воду будинки для птахів.

Парк "Веселка" обрали тому, що тут висаджено масиви найрізноманітніших багаторічників, які по черзі цвітуть з квітня до жовтня, тут є квіти-медоноси, котрі приваблюють комах.

Фото: Київзеленбуд
Фото: Київзеленбуд

Зокрема, Київський міський будинок природи оголосив конкурс на створення готелю для комах.