В Києві розпочалися зйомки фільму жахів "Конотопська відьма" – фото
Фото: Film.ua

23 листопада в Києві FILM.UA розпочав зйомки фільму жахів "Конотопська відьма", натхненного реальною історією жительки Конотопа та образом української відьми з легенд та переказів.

Цікаво про здоровий спосіб життя на YouTube-каналі LIGA Life

Це перший проєкт в майбутній лінійці горорів від FILM.UA Group з українським міфологічним підґрунтям.

На створення фільму творців надихнув образ відьми з давньоукраїнських легенд та вірувань у надзвичайні здібності українських жінок, а також реальна історія конотопчанки, що трапилась на початку повномасштабного вторгнення. Погрожуючи тим, що "в Конотопі кожна друга — відьма", вона кляла російського солдата, який вдерся на танку до її рідного міста.

Фото: Film.ua
Фото: Film.ua

За сюжетом прадавня відьма з Конотопа, закохавшись у звичайного хлопця, давно зреклася своїх відьомських сил, але після того, як із початком повномасштабного вторгнення російські солдати захоплюють місто і жорстоко вбивають її коханого, вирішує помститися. Вона повертає свої сили й насилає жахливі та криваві кари на убивць її нареченого.

Фото: Film.ua
Фото: Film.ua

Творці прагнуть якомога точніше відтворити контекст війни, у котрому нині перебувають українці. Відтак над фільмом працює команда, серед учасників якої безпосередньо дотичні до військової справи фахівці. Увесь знімальний процес курують військові консультанти.

Режисує "Конотопську відьму" Андрій Колесник, для якого горор стане кінодебютом, автором ідеї; сценаристом та шоураннером виступив Ярослав Войцешек ("Захар Беркут", "Мавка. Лісова пісня"); а оператором-постановником — Костянтин Пономарьов ("Снайпер. Білий Ворон", "Максим Оса: Золото Песиголовця"). Продюсує картину Ірина Костюк (кінотрилогія "Скажене весілля", анімаційний фільм "Мавка. Лісова пісня").

Фото: Film.ua
Фото: Film.ua

Головну роль втілить Тетяна Малкова, а її коханого Андрія — Тарас Цимбалюк. Також до акторського складу долучились відомі українські актори: Олена Хохлаткіна, Іван Шаран, Павло Вишняков, Ярослав Шахторін та інші.

Знімальний процес команда розпочала відьомським ритуалом з ляльками-вуду, який дістав назву "голка в орка".

"Конотопську відьму" фільмуватимуть у Києві та Київській області. Зокрема, у Пущі-Водиці, в лісі Конча-Заспи, селі Старе, закинутій тюрмі НКВС, що на Печерську, в Ірпені та власне в Конотопі.

Фото: Film.ua
Фото: Film.ua

У широкий прокат стрічка вийде наступного року. Виробництво фільму здійснюється коштом FILM.UA та завдяки залученим приватним інвестиціям.