У Нью-Йорку відкрили першу українську галерею сучасного мистецтва
Фото: Dinara Khairova

У Нью-Йорку, в артрайоні Сохо, відкрили першу українську галерею, де представлені твори видатних українських художників із Харкова, Одеси та Рівного, із Донецька, Дніпра та Києва.

Усі кошти від продажу картин підуть на підтримку художників, на розвиток проєкту та відбудування дитячої лікарні у Львові.

На відкритті серед гостей були актор, один із братів Калкіних ("Один вдома"), Рорі, відомий своїми ролями в "Чорному дзеркалі", "Крику" та "Володарях хаосу", а також його дівчина — кінематографістка Кейтлін Арісменді, відома своїми колабораціями з Doja Cat й 30 Seconds to Mars, а також серіалом Succession.

Фото: Dinara Khairova
Фото: Dinara Khairova

Перша виставка в українській галереї називається Diamond Jam, яка поєднує техніку та художнє чуття. Тут представлені картини, а також роботи з каменю, текстилю та глини.

Фото: Dinara Khairova
Фото: Dinara Khairova

Зокрема, на виставці представлені твори українських митців, які вразили глядачів на Венеціанській бієнале та у Музеї дизайну Барселони. Роботу одного із художників виставки Володимир Зеленський особисто подарував папі римському Франциску.

Основною метою проєкту залишається підтримка художників у цей складний час. Галерея співпрацює з більш ніж 30 художниками та художницями, деякі з яких є біженцями й намагаються вижити в різних країнах Євросоюзу.

Фото: Dinara Khairova
Фото: Dinara Khairova

Наприклад, Тата Колесник (Харків) виховує сама двох дітей у невеликому містечку під Кельном. Інна Педан (Харків) втратила будинок через ракетний обстріл і знайшла прихисток в архітектора з Парижа. Костянтин Лизогуб (Харків) вступив до самооборони з перших днів війни та зараз служить у ЗСУ. Проте не тільки ті, хто виїхав, потребує підтримки. Інші художники залишаються жити в Україні, і кошти від продажу їхніх картин є єдиним засобом для них виживати. 

За словами кураторки Марії Мануйленко, з моменту початку повномасштабного вторгнення організація провела 10 виставок тільки в США, не рахуючи незліченних плакатних акцій по Європі та США. Завдяки цим проєктам вдалося зібрати майже 20 млн грн для допомоги Україні, з яких 50% спрямовані на підтримку художників, а інші 50% — на гуманітарні потреби та допомогу армії.

Фото: Dinara Khairova
Фото: Dinara Khairova