В Україні створили перший освітній чат на основі штучного інтелекту
Фото: Unsplash

Освітній проєкт "На Урок" розробив спеціальний чат на основі ChatGPT, завдяки якому можна поспілкуватися з відомою постаттю.

Це перший українськомовний чат, створений для освіти на основі штучного інтелекту. Така технологія дозволить поставить запитання світовим лідерам і видатним діячам науки та культури, а отримані відповіді використати для навчання. Однак відповіді в чаті радять перевіряти, адже можуть бути неточності.

Цікаво про здоровий спосіб життя на YouTube-каналі LIGA Life

Разом із тим робота з чатом вчить культури спілкування, розвиває вміння лаконічно формулювати запитання та критично аналізувати інформацію, зазначають розробники.

Наразі можна побудувати діалог із видатними історичними постатями всеукраїнського та світового масштабу, серед яких Альберт Ейнштейн, Василь Стус, Вінстон Черчилль, Григорій Сковорода, Іван Сірко, Ігор Сікорський, Катерина Білокур, Ольга Кобилянська, Тарас Шевченко, Ярослав Мудрий. Повний список можна переглянути за посиланням.

Фото: чат "На Урок"
Фото: чат "На Урок"

"Ми з командою сформулювали перелік із 40 відомих імен, про які ChatGPT має достатньо інформації, увідповіднили їх зі шкільними предметами й розробили технічне рішення. В результаті у нас вийшов класний інтерактивний освітній інструмент, який вчителі можуть використовувати, щоб залучати дітей у цікаву роботу і розповідати в незвичному форматі про видатних українців і людей, які зробили значний внесок у світову науку і культуру", – коментує Дмитро Перепелиця, засновник Освітнього проєкту "На Урок".

Чатом може користуватися кожний охочий, він є безоплатним та діє без реєстрації.