У Львові висадили перші "кліматичні дерева" — фото
![У Львові висадили перші "кліматичні дерева" — фото У Львові висадили перші "кліматичні дерева" — фото](https://wsrv.nl/?output=webp&url=www.liga.net/images/general/2023/04/28/20230428133350-2378.jpg&w=620&fit=cover&dpr=2)
У Львові почали висаджувати перші "кліматичні дерева", повідомила Олександра Сладкова, заступниця директора Департаменту економічного розвитку Львівської міськради.
Цікаво про здоровий спосіб життя на YouTube-каналі LIGA Life
Кліматичними ці дерева називають, бо вони працюють на адаптацію міста до зміни клімату. Це види, що є більш стійкі до посух, злив, морозів, інших екстремальних погодних умов, а також до солі.
Дерева планують висаджувати на вулицях, найбільш навантажених транспортом. Ідея належить ГО "Плато".
На проспекті Свободи висадили перші 36 саджанців клена-явора атропурпуреа. На ділянці їх висадили у вузькій алейній декоративній формі, відповідно до архітектури проспекту. Зокрема, врахували видові точки на пам’ятки.
![Фото: Олександра Сладкова](https://www.liga.net/images/general/2023/04/28/20230428133328-6017.jpg)
Лунки розташовано не надто близько до краю тротуару, бо густа сітка мереж не залишала великого вибору, пояснює Сладкова. Для компенсації простору запропонували райадміністрації встановити пристовбурні решітки. Зараз лунки отримають обрамлення в один рівень з хідником.
Облаштування кожної лунки коштувало 12 000 гривень, адже їх робили на новому місці — потрібно було зняти бруківку, повністю замінити ґрунт і встановити обрамлення з каменю.
![Фото: Олександра Сладкова](https://www.liga.net/images/general/2023/04/28/20230428133402-6838.jpg)
Активісти з ГО "Плато" додають, що на черзі інші локації, де загалом з'являться понад 250 нових кленів, ясенів, яворів і інших видів дерев.
"З часом тут стане затишніше прогулюватися, адже крони даватимуть тінь, ділянки ґрунту та коріння поглинатимуть дощову воду, а повітря краще очищуватиметься", — додають активісти.