На Львівщині представили проєкти з реставрації синагоги 18 століття – вона може стати ТРЦ
У Бродах на Львівщині презентували два проєкти з реставрації синагоги 18 століття та простору біля неї. Про це повідомляє Бродівська міська рада.
Цікаво про здоровий спосіб життя на YouTube-каналі LIGA Life
Ескізи двох варіантів ревіталізації Великої бродівської синагоги створила студентка Львівського університету природокористування Юлія Надорожняк. Кожен варіант розрахований на відновлення зруйнованих елементів синагоги та переосмислення призначення цієї будівлі у середмісті Бродів.
Втрачені фрагменти фасаду пропонують заповнити скляними конструкціями. Створюючи проєкти, застосовували метод інтерактивної архітектури. Він дає змогу поєднувати потреби в збереженні архітектурної спадщини та доступ для відвідувачів.
Один з проєктів передбачає пасаж, виставкові зали, оглядові тераси для відпочинку. Інший — орієнтований на створення торгово-розважального комплексу зі збереженням архітектурної спадщини.
Після презентації директор історико-краєзнавчого музею зауважив, що важливо зберегти центральні елементи, ліпнину в інтер'єрах.
Велика бродівська синагога — кам'яна будівля, зведена у 18 столітті. Нині перебуває в аварійному стані. Синагога має статус пам'ятки архітектури національного значення.
Цьогоріч обвалилося склепіння і дахівка синагоги. А у 2021 році стався обвал однієї з колон головної зали, що тримала дах. Унаслідок цього колону було зруйнувало, а дах, що й до того був аварійний, зірвало ще більше.