ВООЗ скасувала глобальну надзвичайну ситуацію через COVID-19
Фото: Unsplash

Всесвітня організація охорони здоров'я скасувала статус пандемії COVID-19 як глобальної надзвичайної ситуації. Про це оголосив генеральний директор організації Тедрос Адханом Гебреїсус.

Долучайтесь до нас на Facebook та беріть участь в дискусіях

"З великою надією я оголошую кінець COVID-19 як глобальної надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров’я. Однак це не означає, що COVID-19 більше не становить глобальної загрози здоров’ю. Минулого тижня COVID-19 забирав життя кожні три хвилини — і це лише ті смерті, про які ми знаємо", — йдеться в заяві.

У ВООЗ також уточнили, що пандемія COVID-19 ще не закінчена і вірус продовжує циркулювати, але ситуація значно покращилася — зокрема, знизилася смертність і підвищився імунітет.

Надзвичайний стан у сфері охорони здоров’я через глобальний спалах COVID-19 оголосили ще 30 січня 2020 року.

"За три роки з того часу COVID-19 перевернув наш світ з ніг на голову. ВООЗ повідомила про майже 7 мільйонів смертей, але ми знаємо, що їх кількість у кілька разів більша — щонайменше 20 мільйонів", — додав Гебреїсус.

Комітет з надзвичайних ситуацій і ВООЗ протягом останнього року аналізував дані й розглядав, коли буде відповідний час, щоб знизити рівень тривоги. 4 травня Комітет зібрався вп'ятнадцяте і рекомендував главі ВООЗ оголосити про припинення надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров’я, що має міжнародне значення.