Витвори мистецтва, врятовані під час пожежі в Норт-Дамі — представлять на виставці в Парижі
Фото: David Bordes

24 квітня в Парижі відкриють виставку, що представить картини, які врятували під час пожежі у соборі Паризької Богоматері у 2019 році. Про це повідомляє ArtNews.

Долучайтесь до нас на Facebook та беріть участь в дискусіях

Експозиція національної колекції меблів включає картини, гобелени, літургійні меблі й килим довжиною 25 метрів, створений у XIX столітті на замовлення французького монарха Карла X.

Серед 22 картин 13 робіт належать до серії під назвою Mays — їх уперше за два століття виставлять для загального огляду. Це приватна колекція із 76 релігійних картин, які створили й подарували собору паризькі митці між 1630 та 1707 роками. Серед авторів — Шарль Лебрен, Лоран де Ла Гір і Чарльз Поерсон.

Директор колекцій Mobilier National Емманюель Пеніко розповів, що під час пожежі вдалося швидко евакуювати роботи: "Вони зазнали лише незначних пошкоджень від води й пилу. Це було справжнє диво".

Врятовані твори мистецтва вирішили відреставрувати, а виставка дасть можливість побачити їх разом.

Реставрацію картин провели фахівці з Регіонального управління з питань культури Іль-де-Франс (DRAC Île-de-France), децентралізованого відділення Міністерства культури Франції, відповідального за реставраційні й археологічні роботи в церкві, у партнерстві з Mobilier National і Центром дослідження та реставрації музеїв Франції.

Інші відреставровані експонати, які будуть показані на виставці, включають дев'ять релігійних картин, вишуканий килим на вівтарі, який використовувався лише кілька разів для великих подій, таких як весілля Наполеона III, а також 14 гобеленів із зображенням Діви Марії. Також будуть представлені нові сучасні церковні меблі, розроблені паризьким дизайнером Гійомом Барде.