Активіст заявляє про незаконний демонтаж будинку на Рейтарській. У забудовника все спростовують
Фото: Дмитро Перов / Facebook

Активіст Дмитро Перов заявляє, що забудовник, компанія НЕСТ, привласнив земельну ділянку на Рейтарській, 37. Це прямо суперечить вимогам закону про охорону культурної спадщини.

Підписуйтесь на корисний легкий контент в Instagram

За словами Перова, забудовник привласнив ділянку, яка є пам’яткою археології національного значення "Культурний шар "Міста Ярослава" 11–13 століть". Відповідно до українського законодавства, усі пам’ятки археології мають бути виключно у державній власності.

Зокрема, історична будівля розташована в буферній зоні обʼєкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО "Київ: Собор Святої Софії й прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська лавра".

Фото: Дмитро Перов / Facebook
Фото: Дмитро Перов / Facebook

"Оскільки Київська міська прокуратура за тиждень так і не відповіла на колективне звернення місцевих мешканців щодо руйнування будівлі, ми підготували ще одне — до Офісу Генерального прокурора", — написав Перов.

ДОПОВНЕНО. У забудовника кажуть, що ділянка була куплена ще у 2010 році й належить ТОВ "Рейтарське". Крім того, компанія є власником всього майнового комплексу на вул. Рейтарській, 37.

Також у компанії стверджують, що проєкт реставрації з знесенням дворових будівель отримав позитивний експертний висновок і був погоджений Міністерством культури та Головним управлінням охорони культурної спадщини ВО КМДА. Дозвіл на виконання робіт був виданий 11 грудня 2012 року і досі є дійсним.

Водночас спікери уточнюють, що їм належать три будівлі з номерами 37А, 37Аʼ та 37Б. Флігель з літерою Б в адресі був демонтований ще 2015 року через його аварійний стан. Наразі роботи проводять у флігелі за адресою вул. Рейтарська, 37Аʼ, який, згідно з документацією, не підлягає занесенню до Державного реєстру нерухомих памʼяток. 

– Головний фасадний будинок – памʼятка архітектури – стоїть цілий та неушкоджений і жодних робіт, спрямованих на його руйнування там не проводиться, – розповідають у компанії.