Завершити будівництво музею Голодомору планують в середині наступного року
Фото: Музей Голодомору

Завершити будівництво другої черги Національного музею Голодомору-геноциду у Києві планують в середині наступного року. Про це повідомив заступник генерального директора організації генпідрядника Іван Сидоренко, пише Суспільне.

Цікаво про здоровий спосіб життя на YouTube-каналі LIGA Life

Нині виконано 68% усіх зовнішніх будівельних робіт. Орієнтовно до 31 грудня цього року мають завершити зовнішні роботи й розпочати внутрішні.

"По планах добудови другої черги у нас основна мета — закінчити всі зовнішні роботи, завести всі комунікації, завершити благоустрій, щоб до зимового періоду у нас був закритий контур і підведені всі комунікації й була можливість виконувати роботи всередині приміщення", — сказав Сидоренко.

Загальний кошторис зведення музею — 1,6 млрд гривень. Ті 573 млн грн, що їх 13 липня виділила Верховна Рада для завершення будівництва другої черги — це останній транш і цих коштів має вистачити.

За словами Сидоренка, остання сума — 580 млн — це завершення робіт до наступного літа, щоб на 100% профінансувати всі роботи. "Цієї суми достатньо. Але якщо курс долара підвищиться, то ціна на закупку матеріалів і обладнання підвищиться", — додав він.

Фінансування будівництва другої черги йде з державного бюджету, але оператором коштів є державне підприємство в системі Міністерства культури, зазначила Леся Гасиджак, в.о. директорки музею Голодомору-геноциду.

У проєкті передбачено пішохідний місток, який з'єднуватиме музей із паркінгом на Дніпровському схилі. В приміщенні майбутнього музею будуть розташовані зали з постійними експозиціями та змінною експозицією, три конференц-зали, науково-методичний центр, великі фондові сховища, бібліотеки, освітні класи, екскурсійне бюро, медпункт, кафе та гардеробна.

Музей зможе одночасно приймати 1500 відвідувачів.

Національний музей Голодомору-геноциду створено за наказом Кабміну 8 липня 2009 року, а фактичне відкриття музею відбулося у серпні 2009 р. Перша черга комплексу була побудована у 2008 році. Друга черга комплексу почала реалізовуватися у 2017 році. 28 листопада 2020 року, під час вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, президент Володимир Зеленський доручив уряду дофінансувати проєкт комплексу Національного музею Голодомору-геноциду.