Зумери опановують ринок праці. Як покоління Z шукає роботу та що їх може відштовхнути
У 1991 році американські науковці Вільям Штраус та Нейл Гоув випустили книгу Generations, у якій представили теорію поколінь. Ідея полягала в тому, що людям певної вікової групи властиві свої моделі поведінки, цінності та переконання. Тож щоразу, коли одне покоління приходить на зміну іншому, його світогляд "бере гору" і стає визначальним у формуванні життя суспільства впродовж наступних десятиліть.
Ці зміни відображаються у всьому: в розвитку та темпах впровадження технологій, культурних, політичних і економічних процесах. Зокрема на ринку праці, який сьогодні активно опановують так звані зумери або представники покоління Z. На що вони звертають увагу під час пошуку роботи, як визначають пріоритети та чи збігаються їх зарплатні очікування з пропозиціями роботодавців? Про це дізнавалася LIGA.Life.
Роботодавці шукають "молоду кров"
Якщо розділити зумерів на народжених у 1997-2005 роках і 2005-2012-рр., то перші вже активно опановують ринок праці. Це 19-27-річні люди, які або лише починають свій професійний шлях, або вже кілька років ним ідуть. Студенти, новоспечені фахівці та "молода кров" у компаніях — вони шукають перші місця роботи та традиційно становлять конкуренцію представникам старших поколінь.