Банани можуть стати дефіцитом: що відомо

Вчені виявили, що 2080 року майже дві третини бананових плантацій у Латинській Америці та Карибському регіоні можуть стати непридатними для вирощування цього фрукту. Про це йдеться у звіті Christian Aid, Going Bananas: How Climate Change Threatens the World’s Favourite Fruit, пише The Guardian.
Близько 80% світового експорту бананів надходить з Латинської Америки і Карибського регіону. Наразі фрукт опинився під загрозою через антропогенну кліматичну кризу.
"Зміни клімату нищать наші врожаї. Це означає, що немає доходу, бо ми не можемо нічого продати. Моя плантація поступово вмирає. А це означає смерть", – розповіла дослідникам 53-річна фермерка з Гватемали Аурелія Поп Хо.
Переважну більшість експорту бананів становить сорт Cavendish, адже його обрали транснаціональні фруктові корпорації за смак, стійкість і високу врожайність. Однак відсутність генетичного різноманіття робить ці фрукти особливо вразливими до стрімких кліматичних змін.
Кліматична криза напряму шкодить умовам вирощування й сприяє поширенню грибкових захворювань, що знищують врожаї, зокрема підривають добробут фермерів. До прикладу, чорний листовий грибок може зменшити здатність цих рослин до фотосинтезу на 80%.
"Банани – це не просто улюблений фрукт у світі, а й життєво необхідна їжа для мільйонів людей. Ми маємо усвідомити небезпеку, яку несе зміна клімату для цього важливого врожаю", – наголосив Осай Оджіґо, директор з політики та кампаній Christian Aid.