Оптимісти чи песимісти, хто легше долає труднощі – дослідження
![Оптимісти чи песимісти, хто легше долає труднощі – дослідження Оптимісти чи песимісти, хто легше долає труднощі – дослідження](https://wsrv.nl/?output=webp&url=storage.liga.net/images/general/2025/02/11/20250211131420-7458.jpg&w=620&fit=cover)
Під час нового дослідження науковці з Університету штату Орегон встановили, що люди, які мають гнучке ставлення та креативний підхід до життя, краще адаптувалися до COVID-19. Про це пише MedicalXpress.
Дослідження показало, що здатність знаходити позитив навіть у складних ситуаціях суттєво сприяє стійкості. Експерти назвали цей ефект "лимонадом" – за аналогією з висловом "Якщо життя дає тобі лимон – зроби з нього лимонад". Найкраще адаптувалися ті, хто не заперечував труднощів, але підходив до їх розв’язання креативно.
У лютому 2021 року дослідники опитали 503 дорослих мешканців США про їхнє сприйняття пандемії, рівень соціальної підтримки та емоційні реакції. Вони, зокрема, оцінювали власну здатність сприймати життя як гру – з елементами спонтанності, відкритості до розваг і вміння долати обмеження.
Учасників поділили на дві групи: з найвищими та найнижчими показниками креативності, по 126 осіб у кожній. Результати показали, що люди з високим рівнем життєвої креативності мали оптимістичний погляд на майбутнє, але не заперечували ризиків хвороби. Обидві групи зазначали, що почувалися вразливими та ізольованими, проте оптимісти активніше шукали рішення та адаптувалися.
Здатність сприймати життя як гру – важливий ресурс психологічної стійкості. Однак дослідники застерігають від спрощених висновків.
"Розуміння того, як оптимістично налаштовані люди долають труднощі, допоможе нам розробити нові стратегії підтримки суспільства під час криз. Це особливо актуально, оскільки ми стикаємося з дедалі більшими глобальними проблемами, що вимагають одночасно реалістичної оцінки та творчої адаптації", – підсумовує авторка дослідження, докторка Сянью Шень.