Цим схожі Леонардо да Вінчі та Білл Гейтс: що сприяє креативності

Спираючись на власні дослідження, нейронауковець Джозеф Джебеллі стверджує, що самотність з когнітивно погляду сприяє креативності, адже створює простір для розвитку ідей. Про це пише CNBC.
Усамітнення також важливий чинник, необхідний мозку для якісної творчої роботи. Зокрема, під час таких моментів ізоляції в мозку активується "мережа за замовчуванням", яка формує нові синаптичні зв’язки, зміцнює навички, покращує здатність засвоювати нову інформацію та ефективніше живить творчість.
Крім того, велика кількість видатних людей надавали перевагу самотності. Наприклад, Білл Гейтс двічі на рік, у перші роки існування Microsoft, усамітнювався на цілий тиждень у своїй хатині, де був оточений лише книжками.
Цю практику він називав "Тижнем роздумів" – періодом для рефлексії, навчання та безперервних думок. Як стверджує The Wall Street Journal, саме під час одного з таких тижнів він розробив ідеї, що згодом привели до запуску браузера Internet Explorer у 1995 році.
А от Леонардо да Вінчі, згідно з переказами, міг годинами вдивлятися в "Таємну вечерю", перш ніж додати один-єдиний мазок пензля та піти.
Як використати самотність для зміцнення мозку
Універсального рецепта, скільки має тривати усамітнення, не існує, однак загальне правило мовить: що більше часу наодинці ви можете провести – то краще для мозку.
Просто рушайте. Планування подорожі чи ретриту спершу може здатися лякаючим – адже виникають думки, що це буде нудно або самотньо. Однак сам факт виходу з повсякденності та занурення в нове середовище може принести справжнє задоволення. Це змушує залишити зону комфорту, стимулює відчуття та створює простір для рефлексії й креативності.
Розпочніть з малого. Експерт радить почати з 10 хвилин наодинці з собою (у місці, де вас ніхто не турбуватиме) і просто дихати. Цей крок допоможе мозку розслабитися та активувати систему, що відповідає за внутрішні роздуми й творчість.
Обирайте, з ким проводити час. Варто віддавати перевагу якісному, змістовному спілкуванню, а не контактам із токсичними друзями, недоброзичливцями чи складними родичами, з якими ви спілкуєтесь лише через почуття обов’язку.
Переосмислюйте. Час на самоті – ідеальний період для роздумів над власними переживаннями та емоціями. Це може відбуватися у форматі медитації або запису думок у щоденник. Сам акт рефлексії допомагає опрацьовувати емоції та думки, сприяючи глибшому розумінню себе.
Заняття індивідуальними активностями. Дії, які природно виконуються наодинці – як-от прогулянки, ведення щоденника, йога, – допомагають зосередитися на теперішньому моменті, що додатково розслабляє мозок.
Коментарі (1)