Секрет довголіття маток бджіл: британські вчені досліджують можливість його застосування для людей

Агентство передових технологій та винаходів (Advanced Research + Invention Agency) Великої Британії дослідить біологію бджіл. Отримані дані використають у розробці методів для подовження тривалості життя у людей, зокрема, збереження фертильності. Про це пише The Guardian.
Об’єктами дослідження стануть такі факти: чому попри те, що матка й робочі бджоли мають ідентичну ДНК, перші більші за розміром, фертильні протягом усього життя, а їхня тривалість життя триває роками, тоді як робочі комахи живуть лише кілька місцяв.
Крім цього матку від звичайних бджіл також відрізняє те, що вони зберігають сперму багатьох самців у спеціальному органі — сперматеці. У вулику робочі бджоли годують королеву маточним молочком — поживною, багатою на вітаміни рідиною, яка, як вважається, сприяє її довгому життю. Також роль відіграють певні антиоксиданти й мікроорганізми в кишківнику.
Торік вчені продовжили життя звичайним бджолам завдяки пересадці мікрофлори матки.
- Під час дослідження Waltham Petcare Science Institute, дослідницького центру компанії Mars з’ясувалося, що взаємодія з домашніми тваринами зменшує відчуття самотності й уповільнює когнітивне старіння.