Історії

Мовний скандал в НПУ Драгоманова. Кафедру, де викладала Більченко, ліквідували

21.07.2021, 14:27 • 2 хвилини
Мовний скандал в НПУ Драгоманова. Кафедру, де викладала Більченко, ліквідували - Фото
Євгенія Більченко. Фото з її фейсбук-сторінки

В Національному педагогічному університеті ім. Драгоманова ліквідували кафедру, де викладала Євгенія Більченко, яка називала закон про державну мову "черговим опухлим лімфовузлом в тілі онкохворої американської колонії", а себе "представницею рускої цивілізації".

Відповідний документ опублікувала на своїй фейсбук-сторінці сама Більченко. І заявила, що її звільнили з педуніверситету.

Утім, в заяві йдеться, що Більченко пропонують перевестися на іншу вакантну посаду.

Вона ж вважає, що рішення ухвалили, не довівши "ні її профнепридатність, ні аморальну поведінку".

Та у лютому 2021 року після аналізу, проведеного членами робочої групи НПУ, в онлайн-лекціях Більченко виявили низку порушень. І порадили перевірити всю кафедру.

Також вона зазначила, що третину своїх наукових робіт написала у співпраці з російськими колегами і "ні про що не шкодує".

Ректор педуніверситету Віктор Андрущенко зазначив у коментарі Громадському, що Євгенію Більченко звільнили таки. Інші керівники закладу на час публікації не надіслали підтвердження звільнення Більченко.

  • 18 січня на фейсбук-сторінці Більченко опублікувала заяву, в якій каже, що закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" – лише ланка в ланцюзі, черговий опухлий лімфовузол в тілі онкохворої американської колонії". І назвала себе "представницею рускої цивілізації".
  • Деякі студенти вузу заявили, що хотіли б виключити з університету в знак протесту проти наявності там такого викладача.
  • В НПУ ім. Драгоманова заяви Більченко назвали неприпустимими і неприйнятними висловлюваннями проти української мови, українських громадян та України.
  • Сама 40-річна професор заявляє про цькування. Вона повідомила, що розмовляла з ректором Віктором Андрущенко, який запевнив її – особисто звільняти не буде.
  • Мовний омбудсман вважає, що її заяви має перевірити Служба безпеки.
  • В СБУ відповіли LIGA.Life, що жодної підозри Більченко не оголошували. Але і не відповіли, чи планують перевірити її заяви.
  • У Міносвіти закликали не доводити суперечки щодо мовного питання до абсурду.
  • 8 лютого Більченко повідомила, що її тимчасово відсторонили від занять.
Катерина Амеліна
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини