Наші олімпійці вибороли 19 нагород: 1 золоту, 6 срібних і 12 бронзових медалей. Це більше, ніж на минулих Олімпійських іграх в Ріо, ми отримали 16 місце по загальній кількості медалей. Але одна золота медаль не дала нам піднятися вище 44 місця офіційного медального заліку Олімпіади в Токіо.

Я як перший заступник Голови Комітету молоді і спорту і як безпосередній учасник Олімпіади в Токіо, член Оргкомітету з підготовки спортсменів до Олімпійських і Паралімпійських ігор, хочу зазначити про наявні проблеми організації та участі наших спортсменів на Іграх.

Нам необхідно обов'язково проаналізувати результати Олімпіади-2020, щоб наші спортсмени – олімпійці виступили краще у Пекіні та Парижі.

Всі вже чули про проблему з відсутністю тренера у нашої стрибунки з жердиною Марини Килипко, яка посіла п'яте місце – найвищий результат України на Олімпіадах.

Я говорив з Мариною і суть проблеми проста.

Марина декілька разів зверталася до головного тренера зі стрибків щодо питання включення до делегації її тренера, але не була почута. В підсумку на Олімпіаду поїхала без тренера.

Мені відомо про встановлення обмеження кількості тренерів на команду, і я сам мав певні складнощі на Олімпіаді через це. Але водночас, достатньо велика кількість функціонерів поїхала на Олімпіаду. Думаю, якби було бажання, можна було б декілька працівників Міністерства залишити працювати, а надати можливість тренерам готувати спортсменів під час змагань у Токіо.

Хочу вас ознайомити зі Складом офіційної делегації національної збірної команди України в Іграх XXXII Олімпіади Токіо-2020 в м. Токіо (Японія).

Трьох українських легкоатлетів відсторонили від Олімпійських ігор. Українські спортсмени не встигли провести достатню кількість допінг-проб і, як наслідок, були відсторонені від участі в Олімпійських іграх. Хто в цьому винен і чому так сталося, нам теж доведеться з‘ясовувати! Треба врахувати зазначені ризики під час підготовки до Олімпіади у Пекіні та Парижі.

Спортсмени підняли питання щодо якості реабілітації після перенесення операцій і травм! Важливо розуміти, які заходи з боку Міністерства вжиті за останній час у питанні щодо вдосконалення реабілітації спортсменів. А також який стан справ щодо відповідної роботи по реабілітації після передачі цілісного майнового комплексу державної установи "Український медичний центр спортивної медицини Міністерства охорони здоров'я України" до сфери управління Міністерства молоді та спорту України.

Проблемні питання наших спортсменів – олімпійців беру під особистий контроль. Вже сьогодні направлю відповідні запити.

Читайте також: Депутат Жан Беленюк виборов перше золото для України на Олімпіаді в Токіо! Його історія

Щоб більш системно підійти до аналізу участі нашої країни в Олімпіаді, публічно звертаюсь до наших спортсменів-олімпійців надати мені інформацію про можливі порушення ваших прав з боку або тренерів або функціонерів під час підготовки чи безпосередньої участі в Олімпіаді.

Інформацію можна надсилати на мою електронну адресу: [email protected]

Анонімність гарантую.

Підписуйтесь на LIGA.Life в Facebook: тільки корисна інформація для українських родин