Вивчення нової мови в дорослому віці часто викликає роздратування й відчуття безпорадності. Здавалося б, з віком наш мозок лише покращує здатність до аналізу та запам’ятовування — але саме неграмотні немовлята, а не мотивовані дорослі, опановують мови з неймовірною легкістю.

Усе починається ще до народження. Щойно вуха й мозок дитини стають достатньо розвиненими, вона починає чути мову крізь стінки матки — вловлюючи її ритм і мелодію. Через кілька місяців після народження немовля починає розбивати безперервне мовлення на фрагменти й вивчає, як звучать слова. Коли починає повзати, розуміє, що ці фрагменти мають значення: вони називають предмети навколо. Але проходить понад рік спостереження і слухання, перш ніж дитина промовляє перші слова. Читання й письмо з’являються ще пізніше.

У дорослих цей процес, як правило, перевернутий: ми починаємо з письма. Вивчаємо слова з підручників, намагаємося вимовляти їх правильно, ще не відчуваючи загального звучання мови. І дивуємося, чому прогрес такий повільний. Про дослідження, які краще пояснюють механізми вивчення іноземної мови, пише The Conversation, LIGA.Life переказує найцікавіше.

Розблокуйте щоб читати далі
Щоб прочитати цей матеріал потрібно оформити підписку