Зміст:
  1. Свята як джерело стресу
  2. Ознаки емоційного вигоряння
  3. Як запобігти вигорянню
  4. Як відновитися після свят

Свята зазвичай асоціюються з радістю та відпочинком, проте для багатьох цей період перетворюється на джерело стресу. LIGA.Life дізналася від психологині Олени Шершньової, чому святкові приготування можуть виснажувати та як уникнути емоційного вигоряння в цей час.

Свята як джерело стресу

Святковий період викликає стрес, навіть якщо події здаються приємними.

— Психіка не розрізняє позитивні чи негативні причини стресу. Будь-яка сильна емоція, навіть радісна, може нас виснажувати. Недарма на міжнародній шкалі стресу Голмса та Рея різдвяні свята займають своє місце поряд із серйозними життєвими подіями, — зазначає Олена Шершньова.

Психологиня Олена Шершньова
Психологиня Олена Шершньова

Короткотривалий стрес може мобілізувати сили організму, але коли напруження зберігається тривалий час, вона переходить у стадію дистресу, що негативно позначається на здоров’ї.

За словами психологині, тривалий стрес призводить до виснаження, порушення сну, зниження апетиту або навіть загострення хронічних захворювань.

Ознаки емоційного вигоряння

Фото: freepik.com
Фото: freepik.com

Святковий стрес може проявлятися у вигляді апатії, відчуття виснаження чи навіть байдужості до святкових заходів.

— Якщо замість приємного хвилювання ми постійно переживаємо через подарунки, приготування або інші деталі, це може призвести до повного виснаження.

Розблокуйте щоб читати далі
Щоб прочитати цей матеріал потрібно оформити підписку