Уникайте срачів і пам'ятайте, хто ворог: 12 правил життя у війну від Володимира Єрмоленка
Ілюстрація: depositphotos.com

Війна – це шок, стрес, злість і не лише. І коли ви не на фронті, а в тилу, "випустити нервову пару" можна на своїх. А це явно на користь ворогу.

Долучайтесь до нас на Facebook та беріть участь в дискусіях

Український філософ та письменник Володимир Єрмоленко поділився правилами, які він виробив для себе у ці дні.

1. Уникати срачів і дрібних сварок. Нам ще жити разом після перемоги. Нерозумно, якщо втратимо рідних і друзів через крики на кухні чи пару постів у фб. Нах*й має йти тільки рускій корабль. Всі інші потрібні тут.

2. Пам'ятати, що всі на емоціях. Емоції – наші найшвидші реакції. Вони тотальні й тоталітарні. В емоційному стані ми всі переконані, що на 100% маємо рацію. Але це не так. Завжди брати паузу, якщо нас охоплює гнів щодо ближнього. Це може бути просто компенсація від безсилля. Перетворити цю енергію на щось корисне.

3. Пам'ятати, хто справжній ворог. Ворога всім хочеться замочити. І це правильно. Але цю енергію інколи переводять на своїх, ближніх, трохи несхожих. І мочать своїх. Це неправильно.

4. Як сказав один мудрий чоловік, люди діляться на своїх і чужих, але серед своїх є наші і ненаші. Тобто свої різні, і багатьох із них ми не любимо. Але це не означає, що вони вороги.

5. Фокусуватися на справах, які дають результат. Має бути хоча б кілька результативних дій на день, які наближують перемогу. Кожен на своєму невеликому фронті. Всі корисні.

6. Новини дивитися дозовано. Мати з них практичну користь (про щось розповісти іноземцям, щось пояснити своїм). Не бути у новинах цілодобово, і не давати це робити рідним.

7. Думати про майбутнє. І майбутнє країни, і своє власне. Маємо тримати рефлексію ввімкненою.

Великі ідеї приходять під час великих потрясінь.

8. Будувати зв'язки. Бути не лише джерелом дії, а й помічником дії іншого. Посилювати інших і співпрацювати для посилення себе.

9. Не шукати зрадників, шукати союзників. Зрадники є, але союзників більше. Консолідація України зараз неймовірна. Не можна її прогавити.

10. Бути обережними зі словами. Інколи дотепні фрази та риторичні прийоми можуть коштувати нам дружби, а нації – гуртування та солідарності.

11. Любити й проявляти цю любов як тільки можемо.

12. Вірити в перемогу і наближати її хто як може.