Поради

Як українцям, які перебувають за кордоном, отримати допомогу – МЗС

25.02.2022, 14:47 • 2 хвилини
Як українцям, які перебувають за кордоном, отримати допомогу – МЗС - Фото
Фото: depositphotos.com

Міністерство закордонних справ України опублікувало алгоритм дій для українців, які опинилися за кордоном.

  1. Зверніться до найближчого посольства/консульства України для отримання подальших інструкцій та консультацій.
  2. Слідкуйте за офіційними повідомленнями органів державної влади України та відповідного посольства/консульства України.
  3. Зареєструйтеся в електронній системі "ДРУГ", що дозволить нашим консулам підтримувати з вами оперативний зв’язок та відправляти у разі необхідності термінові інформаційні повідомлення.
  4. Якщо виникнуть проблемні запитання – звертайтеся до місцевих соціальних служб або посольств/консульств України, які мають контакти цих служб та місцевих українських громад, готових допомагати співвітчизникам, які опинилися у скрутному становищі.
  5. Маєте проблему у поверненні до України? Ретельно плануйте маршрути виїзду з країни перебування та переміщення територією України. Міністерство рекомендує використовувати регулярні авіарейси до Польщі, Румунії, Словаччини та Угорщини з подальшим слідуванням до України альтернативними видами транспорту.
  6. Громадянам, які мають намір повертатися в Україну, слід також відстежувати повідомлення на інформаційних ресурсах посольств України в Польщі, Румунії, Словаччині або Угорщині (залежно від маршруту слідування) щодо поточного режиму транзитного проїзду. Перевірити це можна на сайті tripadvisor.mfa.gov.ua.
  7. Майте при собі документи, які посвідчують особу та підтверджують належність до громадянства України.

Читайте також:

Альона Низовець
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини