Київ постійно затоплює після дощів — що робити та чому річ не лише у зливнівках

Затоплені після зливи вулиці — традиційна для Києва історія, яка повторюється щоліта з року в рік. Традиційно також після дощу ЗМІ публікують відео очевидців, де кияни долають "водні перепони", а користувачі соцмереж нарікають на владу міста і риторично запитують: "Де зливнівки?" Наприкінці червня через затоплення підземного паркінгу у ЖК Victory V постраждали десятки автівок — збитки склали близько $500 000. Після сильної грози 7 липня у Києві затопило підземний перехід поблизу станції метро "Деміївська", який фактично перетворився на "басейн", куди впала жінка. Сьогодні, 22 липня, у Києві практично з самого ранку йде дощ — деякі вулиці вже опинились під водою. Якщо ж у зливнівках проблема, то чому їх не чистять?
LIGA.Life звернулась до КМДА і запитала: чому вулиці Києва регулярно затоплює після злив, чи справна у місті мережа дощової каналізації та як регулярно її очищують. Також ми поговорили з екологом і розпитали його про те, як сучасні міста мають поводитись з надмірними опадами (і боротись з викликами кліматичних змін).
Чому затопило Деміївку і скільки у Києві дощових каналізацій — відповідь КМДА
Ми запитали у міської адміністрації, чому 7 липня так сильно затопило, зокрема, підземні переходи поблизу станції метро "Деміївська" — справа в аномальних опадах чи відсутності зливнівок?