Простір для щастя. Як місто впливає на наше ментальне здоров’я

Вчені довели, що простір міста та його архітектура можуть впливати на ментальне здоров’я мешканців: що більш різноманітна архітектура та більше у місті зелених зон — тим комфортніше та щасливіше люди себе почувають. І навпаки — "погані" архітектурні рішення та неправильна організація міського простору можуть викликати психологічні проблеми та навіть заганяти містян у депресію. Щоб розібратись, як місто впливає на нашу психіку, ми поговорили з архітектором та фахівчинею з урбаністики й запитали, як покращувати міський простір, щоб люди почували себе щасливими, й чого робити не слід.
Архітектура, світло та звуки: яке місто змушує нас "сумувати"
Уявіть, що ви вийшли з дому і йдете містом. Вам здається, що ви повністю контролюєте свої думки та настрій, та він навряд чи покращуватиметься, якщо ви бачите на шляху засмічені тротуари, одноманітну висотну забудову та безмежні парковки. Залежно від того, наскільки простір міста "дружній" до мешканців, він може покращувати й погіршувати настрій, і як наслідок — впливати на психічне здоров’я, виховувати характер.
Загострює проблему й те, що кількість міського населення у всьому світі стрімко зростає. За даними ООН, у 2050 році у містах мешкатиме 68% населення планети, а це понад 5 мільярдів людей. Тож, важливо уже зараз думати, як покращувати якість міського простору, коментує LIGA.Life архітектор, засновник студії Znak Design Вадим Зюзюк.