Весна мала принести радість, а натомість "подарувала" апатію, втому та дивне відчуття порожнечі?

Спеціально для LIGA.Life психологиня Інна Корчікова розповіла, де межа між весняною хандрою та депресією і що з цим робити.

Психологиня Інна Корчікова (Фото надане Інною Корчіковою)
Психологиня Інна Корчікова (Фото надане Інною Корчіковою)

Як відрізнити весняну хандру від депресії

— Так, дійсно, ці два стани потрібно навчитися розрізняти. Одразу зазначу, що хандра може бути не лише весняною — вона більше пов’язана зі зміною погоди, біоритмів та адаптацією організму людини до нових умов.

Гарним прикладом є рекомендація щодо відпустки: якщо людина їде в іншу країну, бажано, щоб цей період тривав понад сім днів. Чому? Тому що саме на цьому етапі може з’явитися хандра, зміна настрою — організм починає адаптуватися до нових умов. Коливання настрою, відчуття втоми, небажання щось робити — усе це типові прояви стану, який людина переживає під час хандри.

Однак депресія — це набагато серйозніший стан, який потребує обов’язкового втручання спеціаліста. Вона не обмежується лише поганим настроєм чи втомою, а глибоко впливає на думки, емоції та поведінку. Лікування починається з діагностики: визначення рівня депресивного стану та вибору відповідного підходу. Для когось достатньо психотерапії, а в інших випадках може знадобитися медикаментозна підтримка.

Щоб відрізнити хандру від депресії, психологиня радить звернути увагу на кілька факторів:

Розблокуйте щоб читати далі
Щоб прочитати цей матеріал потрібно оформити підписку