Як реставрувати Пивоварню Шульца? Схожі проєкти з Нью-Йорка та Чехії

Пивоварня Шульца — одна з найстаріших індустріальних пам’яток архітектури у Києві. Територіально вона розташована поблизу Деміївської площі. Нещодавно Шостий апеляційний адміністративний суд відновив пам’яткоохоронний статус будівлі. Відтак суд скасував рішення Київського окружного адмінсуду, який у травні 2024 року позбавив історичну споруду цього статусу. Минулого року броварню намагались знищити будівельники, допоки прокуратура не наклала на неї арешт.
З відновленням статусу пам’ятки пивоварня підпадає під охорону законодавства про культурну спадщину. Це означає, що будівлю заборонено зносити, реконструювати чи перебудовувати — можлива лише реставрація. LIGA.Life пояснює, у чому цінність пивоварні Шульца та показує три актуальні проєкти реставрації індустріальних пам’яток, які можуть стати прикладом для збереження київської броварні.
Броварня Шульца: у чому цінність будівлі
Пивоварня на Деміївці була побудована ще 1881 року німецьким пивоваром Йоганом Шульцом. Комплекс будівель перейшов у власність його сина — Карла Шульца, який продовжив справу батька. Тоді пивоварня отримала назву "Пивзавод Карла Шульца". За деякими даними, сама споруда броварні могла бути збудована ще 1823 року.