Зміст:
 1. Жінкам неприродно хотіти сексу
 2. У людей 60+ років немає сексу
 3. Мастурбація шкідлива для здоровʼя
 4. Мастурбація – зрада
 5. Якщо сексу довго не було, то кохання пройшло
 6. Порно негативно впливає на здоровʼя та сексуальний досвід
 7. Використовуєш секс-іграшки – тебе не задовольняє партнер 
 8. Що більший розмір пеніса, то більше задоволення отримує жінка
 9. Якщо жінка не отримує вагінальний оргазм, вона – фригідна
 10. Для досягнення оргазму треба стимулювати точку G
 11. Що довший секс, то якісніший

Секс досі залишається табуйованою темою в суспільстві. Не кожен готовий відверто поговорити про свої вподобання навіть з партнером, і не всі батьки мають сили вперше заговорити про секс з дитиною. Так діти та підлітки черпають інформацію з інтернету, розповідей старших друзів або порно, будуючи хибне уявлення про те, чим насправді є секс та як ним займатися. 

У новому випуску подкасту "Як це жити?" з секс-просвітницею, психологинею та авторкою блогу "У трусах" Анастасією Забелою розібрали популярні установки та стереотипи про секс. У текст увійшли лише основні аспекти. Більше – дивіться у випуску подкасту на YouTube-каналі LIGA.net.

Жінкам неприродно хотіти сексу

А також інші подібні стереотипи, як: "хороші дівчата не займаються сексом" та "жінки, у яких було багато сексуальних партнерів, – хтиві, а не досвідчені". 

"Це важкі упередження, які призводять до обмеження жіночої сексуальності, а подекуди – їхнього приниження", – стверджує Анастасія. 

Результатом таких стереотипів є породження інших хибних уявлень. Наприклад, у ситуації згоди на статевий акт, якщо жінка говорить "ні", то деякі чоловіки це сприймають як "так", але відкладене на потім. Або щоб підсилити своє "ні", жінкам доводиться придумувати причини. Наприклад, "у мене є хлопець", "я – лесбійка" або "я хвора".

Все через те, що тривалий час жіноча сексуальність дуже обмежувалась.

"У нас досі існують стереотип, що є жінка для кохання, а є для сімʼї, або що жінка має бути виключно мамою, берегинею та окрасою колективу. Усі ці гендерні стереотипи формувалися століттями. І лише останні десять років ми почали переглядати їх, тому що нині жінки посідають інше місце у суспільстві, політиці, культурі та мистецтві. Ще має пройти чимало часу, щоб ці стереотипи взагалі викоренились", – підсумовує Анастасія.

У людей 60+ років немає сексу

Секс є у будь-якому віці, відтак оргазм можна отримати і в 60, і в 70+ років, стверджує психологиня

Цей хибний стереотип існує через рідкісне зображення людей похилого віку у медіа як привабливих та сексуальних. Типовішим є образ 60-річної бабусі, яка носить хустинку, пече пиріжки та чекає онуків. Натомість жінки та чоловіки такого віку можуть бути сексуально активними.

Однак важливо памʼятати, що після менопаузи не зникає ризик підхопити інфекції, які передаються статевим шляхом. Тому важливо використовувати презервативи та проходити регулярні чекапи в уролога та гінеколога

Читайте також: Спіраль, презерватив, протизаплідні. Який вид контрацепції вибрати

Мастурбація шкідлива для здоровʼя

Або також: "від мастурбації росте волосся на руках, зʼявляються бородавки тощо".

"Минуло дуже мало часу від того, як ставлення до мастурбації змінилося. У 1933 році в Харкові випустили україномовний посібник для піонервожатих, де був трактат про онанізм. Тобто вони мали слідкувати за тим, аби діти не торкались статевих органів під ковдрою. Тож ще 100 років тому мастурбація була найжахливішим, що можна було придумати. Так, вірили, що через неї не тільки волосся буде рости, але й зір втратиться, а також можливі туберкульоз, психічні розлади, шизофренія тощо", – розповідає Анастасія. 

Згодом мастурбація стала нормальним процесом за умови дотримання правил гігієни та відсутності культу. Тобто людина не відмовляється від інших занять і біжить задовольняти себе. 

"Нині лікарі говорять, що мастурбація – найбезпечніший спосіб задоволення сексуальної потреби, зокрема для підлітків. Тому що на хвороби не захворієш, ранню вагітність не отримаєш, психологічні травми також навряд чи здобудеш", – стверджує секс-просвітниця.

Окрім того, це хороший спосіб дослідити своє тіло, дізнатися, як мені приємно та що відчуваю в цей момент. Згодом ці знання можна використовувати з партнером.

Чи існує точка G і чи розмір має значення. Розвінчуємо міфи про секс
Фото: unsplash

Мастурбація – зрада

"Секс з партнером і мастурбація – досить різні речі. Під час мастурбації, наприклад, людина витрачає менше ресурсів та енергії, але часто швидше досягає оргазму", – пояснює секс-просвітниця.

Наприклад, людина прийшла з роботи дуже втомлена, але з відчуттям сексуальної потреби. Натомість партнеру зараз не до цього. Відтак щоб задовольнити своє бажання, обирає простий та швидкий метод.

"Мастурбація у парі може бути класним інструментом допомоги, якщо йдеться про людей з різним рівнем сексуальних потреб. Адже комусь потрібно частіше, комусь — рідше. Так можна задовольнити свою сексуальну потребу з партнером (взаємна мастурбація) або самостійно. Не обов'язково щоразу має бути безпосередньо пенісо-вагінальний контакт", – запевняє Анастасія.

Якщо вас ображає факт, що ваш партнер мастурбує, то поговоріть з ним відверто про це. Адже це допоможе знайти альтернативне рішення та побудувати комфортні для всіх стосунки. 

Якщо сексу довго не було, то кохання пройшло

Бувають різні причини, чому немає сексу. Про це також важливо поговорити з партнером. Наприклад, з такою ситуацією часто стикаються пари, у яких народилась дитина. Догляд за нею виснажує, тож у вільний час на перший план виходить сон, а не секс. 

До того ж рівень лібідо змінюється протягом життя. Наприклад, це трапляється під дією хронічного стресу, напруги, виснаження, приймання антидепресантів чи у разі втрати відчуття безпеки. Організм виснажується, ресурс втрачається, відтак лібідо знижується.

Порно негативно впливає на здоровʼя та сексуальний досвід

Порно і реальний секс – дуже різні речі, стверджує Анастасія. Але оскільки нині такі відео доступні, а з дітьми не дуже охоче говорять про секс вдома чи в школі, то порно стає ледь не єдиним джерелом інформації про секс. Однак поведінка акторів відрізнятиметься від реального досвіду. Тож може виникати думка "зі мною щось не так".

"Є певні дослідження, які пов'язують рівень агресивності й перегляд порно, але завжди виникає питання, що є першочерговим: чи перегляд порно призводить до того, що людина частіше проявляє агресію, чи люди, які мають вищий рівень агресії, частіше дивляться порно. Тож твердження про те, що порно погіршує еректильну дисфункцію, також можна поставити під сумнів. Відповідну статистику складно зібрати", – пояснює експертка.

Використовуєш секс-іграшки – тебе не задовольняє партнер 

Це неправда. Насправді секс-іграшка може стати хорошим доповненням як до мастурбації, так і партнерського сексу. 

Це про інший вид стимуляції, який може приносити задоволення обом статям. Наприклад, вібрувальні та вакуумні іграшки можуть підійти і чоловікам, і жінкам. Однак важливо вміти правильно за ними доглядати. Про це – читайте за посиланням.

"Не можна використовувати будь-які предмети замість секс-іграшок. Наприклад, анальні іграшки мають стопери (розширення на кінці). Адже пряма кишка має здатність всмоктувати, тому у кожного проктолога є цілий музей того, що вони дістають звідти", – пояснює секс-просвітниця. 

Те саме стосується лубрикантів. Не замінюйте їх оліями, соусами чи кремами. Підбирайте засіб відповідно до матеріалу вашої іграшки.

Чи існує точка G і чи розмір має значення. Розвінчуємо міфи про секс
Фото: pexels

Що більший розмір пеніса, то більше задоволення отримує жінка

Ймовірно, цей міф виник у результаті розвитку порноіндустрії. Адже там зазвичай підбирають акторів, у яких пеніси більше ніж середній. 

Однак твердження – що більший пеніс, то приємніше жінці – перебільшене. Адже вагіна має скупчення нервових закінчень лише на вході. Що далі вглиб, то їх менше. Відтак чутливість також менша.

Звичайно, є окремі випадки, коли жінці подобається, як пеніс торкається шийки матки, але для інших це може викликати біль та дискомфорт. Тож доводиться адаптуватися чи використовувати спеціальні стопери, щоб обмежити проникнення пеніса у вагіну.

"Мені подобається приклад з лесбійками. Подивіться на жінок, у яких немає пеніса, але вони можуть займатися сексом. І це упередження, що багато з них використовують іграшки фалічної форми", – запевняє Анастасія.

Якщо жінка не отримує вагінальний оргазм, вона – фригідна

Можливо, винуватцем у виникненні цього міфу можна назвати Зигмунда Фрейда. Адже саме він почав досліджувати жіночу сексуальність, розділивши оргазм на кліторальний та вагінальний. 

На його думку, оргазм, отриманий через стимуляцію клітора, – дитячий, тому що його може отримати навіть маленька дівчинка, катаючись верхи на коні. Тобто це фізіологічна реакція на стимуляцію головки клітора.

Натомість вагінальний оргазм – задоволення, яке отримує доросла жінка під час проникнення пеніса у вагіну. З цього і почалось таке собі знецінення кліторального оргазму. 

"Згодом думка змінилась, тому що зʼясували, що клітор – досить великий орган, а не пимпочка на вульві. Оскільки його ніжки відходять до вагіни, то почали говорити, що всі оргазми є кліторальними. Але "на сцену вийшли" жінки, які взагалі отримують задоволення від стимуляції сосків. Тоді дійшли висновку, що ключовим органом у збудженні є саме мозок", – розповідає психологиня.

Останні дослідження показують, що лише близько 30% жінок можуть отримати задоволення від проникнення пеніса у вагіну без додаткової стимуляції. Тобто 70% потрібна, наприклад, стимуляція клітора. Тож твердження про вагінальний оргазм та фригідність є не більше ніж міфом.

Для досягнення оргазму треба стимулювати точку G

Питання наявності точки G досі залишається відкритим. Адже вагіна – частина родових шляхів. Якби там було велике скупчення нервових закінчень, то жінці це було б невигідно. 

Нині говорять, що ця точка насправді є клітерально-уретрально-вагінальним комплексом – зоною, що обʼєднує стінки вагіни, уретри, губчастої зони еректильних тканин, які оточують уретру, та окремі органи внутрішньої частини клітора. Однак не всім стимуляція цієї зони принесе задоволення, тому що у кожного різна чутливість. Ба більше, вона може змінюватись протягом життя.

"Історію про точку G досі підтримують багато виробників секс-іграшок та секс-шопи. Там можна побачити іграшки, які ніби її стимулюють. Але ніхто з них не пояснює, де вона насправді розташована і як її шукати. В інтернеті купа інструкцій, але не уявляю, що під час сексу хтось би підглядав в них. Тож це момент дослідження тіла", – запевняє експертка.

Чи існує точка G і чи розмір має значення. Розвінчуємо міфи про секс
Фото: unsplash

Що довший секс, то якісніший

Це питання задоволення процесом. Немає правила, що 5 хв – це окей, а 15 хв – ні. 

"Зустрічала досить мало людей, які б говорили, що проникнення пеніса до вагіни довше 10-15 хв приносить для них феєрію емоцій. Секс – досить виснажлива фізична робота. Люди втомлюються. До того ж лубрикація не виділяється струмком. Тож секс, який триває годинами з перервами, – точно не для всіх", – підсумовує Анастасія.

Попередні випуски подкасту можна знайти за посиланнями: