Пояснення

Через поширення омікрону країни скорочують терміни запровадження бустерної дози вакцини

20.12.2021, 17:41 • 2 хвилини
Через поширення омікрону країни скорочують терміни запровадження бустерної дози вакцини - Фото
Ілюстрація Depositphotos.com

Щоб запобігти глобальному сплеску ковіду, все більше країн скорочують час запровадження бустерних доз вакцини, пише Reuters.

Таким чином вони реагують на результати досліджень, які свідчать, що штам "омікрон" поширюється швидше, ніж його попередники. Водночас деякі вчені стверджують, що надто раннє введення бустерів може поставити під загрозу рівень довгострокового захисту вакцини. 

Раніше цьогоріч багато країн, включно з США, дозволили ревакцинацію через шість місяців після отримання другої дози вакцини, нагадує Reuters. 

Читайте також: Наукою по ковіду | Третя, бустерна доза вакцини проти коронавірусу. Наскільки потрібна і кому найперше радять

Втім, цього місяця Південна Корея, Велика Британія та Таїланд скоротили цей інтервал до трьох місяців. Бельгія – до чотирьох місяців. Франція, Сінгапур, Тайвань, Італія та Австралія скоротили час очікування на бустери до п'яти місяців. Фінляндія рекомендувала тримісячний термін ревакцинації для груп ризику, заявивши, що не вірить, що скорочення часу для ревакцинації всього населення уповільнить зростання госпіталізацій. Іспанія та Литва також досі пропонують бустери лише людям зі слабкою імунною системою чи літнім людям, пише Reuters.

Зазначається, що деякі країни, включно з США, Південною Африкою та Німеччиною, досі дотримуються шестимісячного графіка ревакцинації. 

В Україні наразі вже почали робити щеплення додатковою дозою ВІЛ-інфікованим людям, хворим з деякими формами онкології, після трансплантації органів, людям, які проходять імуносупресивну або імуномодулюючу терапію та людям з деякими іншими імунодефіцитними станами, кажуть у МОЗ.

Питання щодо можливості запровадження бустерної дози щеплення від ковіду для всіх МОЗ планує розглянути у січні, з урахуванням підходів Європейського Союзу. Про це міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко сказав під час селекторної наради щодо протидії поширенню коронавірусної інфекції на території України, повідомляє пресслужба уряду.

Раніше в МОЗ зазначали, посилаючись на підходи ЄС, що можуть дозволити робити бустерну дозу вакцини проти коронавірусу через дев'ять місяців після завершення першого курсу імунізації. 

Підписуйтесь на LIGA.Life в Facebook: тільки корисна інформація для українських родин

Ірина Петренко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини