"Медзакупівлі" зекономило понад 1 млрд бюджетних коштів у перший рік роботи – звіт
Державне підприємство "Медичні закупівлі" не встигло закупити 108 позицій препаратів за 2020 рік з 483 необхідних. Попри це компанії вдалося зекономити на вже проведених закупках.
Про це йдеться у звіті ДП "Медзакупівлі", який представили 18 січня.
Ці 108 позицій були на суму близько 860 млн грн.
Головною причиною у відомстві називають те, що Міністерство охорони здоров’я, як перший етап ланки, вчасно не погодило необхідні документи для закупівлі.
В попередні роки закупівля стартувала у квітні-березні. Цього року – у червні, пояснили в презентації.
"Ці закупівлі були передані нам занадто пізно. За кошти 2020 року дійсно провести будь-які закупівлі ми вже не зможемо", – зауважила Юлія Івахненко, заступниця гендиректора ДП "Медзакупівлі".
Читайте також: Кабмін потайки віддав державні медзакупівлі під контроль МОЗ – проєкт постанови
"Ми 12 разів виходили з публічними зверненнями до Міністерства охорони здоров’я і говорили про те, що закупівлі ліків провалюються, що всі процедури потрібно робити швидше. На наші звернення відповідали, що ліки в регіонах є на мільйони гривень, в яких кількостях – незрозуміло", – розповіла Інна Іваненко, виконавча директорка благодійного фонду "Пацієнти України".
Утім ДП вдалося зекономили більше 1 млрд грн бюджетних коштів. Це майже 24% від оголошеної очікуваної вартості відкритих торгів, пояснили в презентації.
Також за перший рік роботи "Медзакупівлям" вдалося закупити 61% препаратів напряму у виробника. А від цього залежить ціна препарату, пояснили в ДП.
"Чим більше напряму закуповується препаратів у виробників, тим менша ціна. І ми бачимо, що результат для першого року закупівель дуже непоганий", – додала Іваненко.
В презентації також навели топ-5 прикладів, на яких препаратах вдалося зекономити найбільше:
МОЗ та міністр Максим Степанов особисто неодноразово звинувачувало "Медзакупівлі" у неефективності. Востаннє йшлося про закупівлю вакцини проти коронавірусу для України.
- 3 січня голова ДП "Медзакупівлі" Арсен Жумаділов написав в Facebook, що міністр Степанов самостійно визначив постачальника вакцини від COVID-19 для України. У підприємстві заявили про відсутність фінансування та блокуванні роботи. У МОЗ ці заяви спростували.
- 6 січня керівник МОЗ Степанов заявив, що МОЗ замінить компанію, яка буде закуповувати вакцину від COVID-19.
- 14 січня в ДП повідомили, що Україна мала змогу закупити вакцину вп'ятеро дешевшу китайської Sinovac.
- 15 січня Степанов назвав компанію, якій віддали закупівлю вакцини.