RU
Пояснення

Netflix почув українців. У "Вікінгах" Ярослав Мудрий – князь Київської Русі

22.11.2022, 20:17 • 5 хвилин
Netflix назвав князя Ярослава російським. Українці змусили виправити помилку - Фото
Кадр із серіалу "Вікінги: Вальгалла"
доповнено

У січні на стримінг-платформі Netflix з'явиться другий сезон "Вікінги: Вальгалла". У зв'язку з цим офіційний акаунт серіалу презентував нових героїв, не обійшлося без історичних помилок. В пресслужбі МКІП проінформували LIGA.Life, що вже була розмова з регіональним директором Netflix Алексом Лонгом, тому чекають на "виправлення цієї ситуації".

Доповнено: о 20:10 Netflix після бурхливої реакції українців та офіційного звернення МКІП видалив твіт, а в Instagram назвав Ярослава Мудрого князем Київської Русі. 

"По ситуації, що склалась з Netflix, є два висновки: по-перше, маємо ще багато роботи в освіченні міжнародної аудиторії про нашу історію; по-друге, тісні контакти з партнерами допомагають вирішити ситуації майже миттєво. Дякую Netflix, окремо регіональному директору Алексу Лонгу. Що там у самому серіалі – ще з’ясовуємо. Але сподіваюсь, що надалі таких ситуацій буде все менше", – написав Олександр Ткаченко. 

Що сталося

У нових "вікінгах" знайшлося місце київському князю Ярославу Мудрому, якого творці серіалу назвали "правителем Північної Росії". 

ДОВІДКА. Ярослав Володимирович (Мудрий) – великий князь Київської Русі. В 1026 разом із братом Мстиславом поділив Русь річищем Дніпра – правобережжям разом із Києвом правив Ярослав, лівобережжям разом із Черніговом – Мстислав. Після смерті брата Ярослав у 1036 році став одноосібним правителем Київської Русі. За видатні реформи та досягнення був названий Мудрим. Помер у Вишгороді (нині – район Київської області, Україна). Похований у Софійському соборі у Києві. Фактично князь правив у сучасних кордонах нинішньої України із охопленням до Новгорода. Москва була заснована лише через 100 років. Перша згадка про Москву датується 1147 роком. Одна з перших згадок Києва датована 482 роком.

Українці радять творцям серіалу принаймні прочитати історію.

"Перевіряйте свої факти перед зніманням. Це досить неприйнятне і некоректне формулювання. Ярослав – це князь Київської Русі, а Північної Росії взагалі не було", – зазначив ведучий "Загону Кіноманів" Віталій Гордієнко.

"Ви показали, що ви, сценаристи, не знаєте справжньої історії. На Москві було болото, коли Ярослав правив Київською Руссю. Соромно виштовхувати путінський наратив, поки в Україні гинуть тисячі людей", – написала редакторка Юлія Тимошенко.

Навіть готові допомогти з джерелами, де таку інформацію можна перевіряти.

В Міністерстві культури та інформаційної політики вже відреагували на таку історичну помилку.

Ольга Модіна
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини