Від укусів змій з початку року в Україні постраждали 30 людей. Як уберегтися, пояснює ЦГЗ
Ілюстративне фото: pixabay.com

Станом на 30 червня в Україні зареєстрували 30 звернень по медичну допомогу через ураження зміїною отрутою.

Цікаво про здоровий спосіб життя на YouTube-каналі LIGA Life

Серед постраждалих 10 дітей до 17 років і 10 жінок. Зокрема, у червні зафіксували вісім випадків укусів змій.

Як повідомляє Центр громадського здоров’я, у Запорізькій області зафіксували 14 випадків укусів змій, у Львівській – шість, у Житомирській – чотири, в Івано-Франківській і Полтавській – по два випадки, у Закарпатській і Рівненській – по одному.

Летальних випадків не зареєстровано.

У ЦГЗ додають, що за аналогічний період 2020 року було зафіксовано 18 звернень через укуси змій, а у 2019 році – 83 звернення.

Усього у 2020 році зафіксували 249 звернень через укуси змій,  83 людини отримати протиотруту.

Тоді як у 2019 році зафіксували 363 звернення, а у 2018 – 396, одна людина померла.

У Центрі наголошують, що щороку жертвами отруйних змій стають десятки людей – переважно через власну необачність чи нерозважливість.

Щоб уберегтися від укусів змій:

1. Не торкайтеся неперевірених предметів руками.

Натрапити на небезпечних плазунів можна в лісі, парку, в полі чи на сіножаті, а то й на власному подвір’ї. Змій багато в заболочених місцевостях, біля зарослих озер і ставків, у горах та степах.

Ці тварини часто ховаються у старих пнях, копицях сіна, під каменями або стовбурами повалених дерев. Саме тому цих предметів краще не торкатися руками, а користуватися ціпком.

2. Не сідайте, якщо не перевірили місце.

Перед тим, як сісти на траву, камінь чи колоду, прошурхотіть чи постукайте в тому місці палицею. Це відлякає змію. Зазвичай вони тікають від людей, почувши кроки, стукіт чи голоси та одразу ж ховаються або відповзають трохи далі.

Однак у спеку їхня поведінка може змінюватися, тож убезпечте себе цією простою дією.

3. Змії агресивні у відповідь.

У більшості випадків змії, які мешкають в Україні, намагаються втекти, щойно помічають людину; агресію проявляють лише в разі небезпеки.

Гадюки активні в денний час: як усі холоднокровні, вони полюбляють грітися на осонні. Зазвичай люди зазнають укусів, якщо випадково наступають, сідають чи лягають на рептилію.

Однак буває, що змія стає об’єктом своєрідного полювання з боку людини. Якщо побачили змію, відійдіть убік без різких рухів: безпечна відстань – 1,5–2 м. Не намагайтеся зловити чи вбити змію – саме так і відбувається більшість укусів.

4. Підготуйтеся до походу.

Якщо вирушаєте до місцевості, де потенційно можуть мешкати плазуни, надягайте одяг, що захистить від укусів. Це мають бути довгі штани із цупкої тканини, високі черевики. Штани треба заправити в черевики.

У Центрі громадського здоров’я підкреслюють, що головна допомога для постраждалого – медична, тому якнайшвидше доправте його до лікарні.

Вже у медзакладі можуть прийняти рішення ввести антитоксин, але через ризик побічних явищ його призначають лише у важких випадках.

Читайте також: Крим-Конго геморагічна гарячка. Чому укуси кліщів можуть бути небезпечними: пояснює ЦГЗ