Відсторонення від роботи з 8 листопада. Щеплені однією дозою зможуть працювати далі – МОЗ
Черга на вакцинацію в Києві. Фото: Суспільне

Працівникам зі сфер, які мають обов’язково бути вакциновані проти COVID-19, дозволяється зберегти робоче місце навіть з однією дозою вакцини, повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін під час пресбрифінгу 4 листопада.

Підписуйтесь на корисний легкий контент в Instagram

"Працівники, які отримали принаймні одну дозу вакцини, не можуть бути відсторонені від роботи, оскільки вже не йдеться про відхилення або відмову від вакцинації. Ми розуміємо, що така людина прихильна і вона просто не встигла пройти весь курс щеплення", – пояснив Кузін.

Він нагадав, що в пунктах щеплення можна отримати довідку форми 063 про проведення одного щеплення. Так само можна в застосунку або на порталі Дія згенерувати жовтий сертифікат.

Ці документи рахуватимуться, як підтвердження неухилення від щеплень.

Він наголосив, що відсторонюватимуть тих працівників, які умисно ухиляються чи відмовляються від вакцинації.

За темою: З 8 листопада українцям із протипоказаннями до вакцини видаватимуть довідку

Кузін додав, що на затвердженні в органів виконавчої влади вже є наказ про розширення переліку професій, які мають щепитися, туди хочуть додати:

  • працівників зі сфери соціальних послуг
  • закладів захисту прав дітей, реабілітаційних
  • підприємств, установ, організацій, які включені до переліку критичної інфраструктури, серед яких Укрзалізниця.

Головний санітарний лікар зазначив, що вакцинація добровільна, вакцини безпечні і доступні, а право на роботу. на переконання МОЗ, не порушується.

  • З 8 листопада невакцинованих держслужбовців та працівників, для яких МОЗ визначив обов'язковість вакцинації від COVID-19, будуть відстороняти від роботи, згідно з постановою Кабміну № 1236.
  • При тому без збереження заробітної плати.
  • Постанова не поширюється на людей, які мають протипокази до вакцинації, а саме – гостра алергічна реакція на першу дозу вакцини або алергія на один із компонентів препарату.
  • Ігор Кузін наголосив, що в Україні є декілька вакцин проти коронавірусу на вибір і людина з алергією може щепитися на вибір.