Пояснення

Чому небезпечно пити алкоголь у спеку. 4 причини від ЦГЗ

25.06.2021, 17:56 • 2 хвилини
Чому небезпечно пити алкоголь у спеку. 4 причини від ЦГЗ - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

Багато людей вважають, що холодне пиво у спекотний день – найкращий напій. Але в Центрі громадського здоров’я стверджують, що це не так.

Алкоголь може негативно вплинути на фізичні й розумові здібності – порушити рівновагу, координацію та розсудливість. Під час спеки наслідки вживання алкоголю можуть посилитися.

Ризики вживання алкоголю у спеку:

  • Швидкий сонячний опік. Вживання алкоголю може підвищити чутливість та вразливість шкіри до сонячного світла. Німецькі дослідники виявили, що після трьох доз алкогольних напоїв кількість ультрафіолетового світла, необхідного для опіку шкіри, значно зменшується. В учасників дослідження виявили низький рівень каротиноїдів після вживання алкоголю, з чим можна пов’язати прискорення сонячного опіку. Адже цей показник робить шкіру більш чутливою до впливу сонця. Загалом, вживання алкоголю збільшує ризик розвитку та тяжкості сонячних опіків.
  • Рак шкіри. Вплив ультрафіолетового випромінювання сонця – основний фактор ризику меланоми, а вживання алкоголю збільшує цей ризик. Дослідження показують, що люди, які вживали алкоголь у помірних і високих дозах, мали на 20% вищий ризик розвитку хвороби в порівнянні з тими, хто пив час від часу або не пив взагалі.
  • Зневоднення і тепловий удар. Алкоголь та сонце можуть призвести до зневоднення. Сонце змушує тіло пітніти, щоби залишатися прохолодним, тому в спеку обов’язково треба заповнювати дефіцит води в організмі. Тривале зневоднення може збільшити ризик теплового удару, судом та виснаження. Але не варто втамовувати спрагу алкогольними напоями. Алкоголь діє на шкіру як судинорозширювальний засіб та впливає на здатність тіла до терморегуляції.
  • Утоплення. Вживання алкоголю може мати небезпечні наслідки для тих, хто відпочиває на воді або займається водними видами спорту.

За даними ДСНС України від 25 до 50% смертельних випадків під час відпочинку дітей і дорослих на воді пов’язані з вживанням алкогольних напоїв. Алкоголь знижує координацію і швидкість обробки інформації мозком. У надзвичайних ситуаціях, коли час реагування має вирішальне значення, це може бути дуже небезпечно.

У ЦГЗ пояснюють, що для правильного функціонування тіло повинно постійно підтримувати адекватний рівень рідини й електролітів.

Для більшості людей, щоби забезпечити таку норму, достатньо збалансовано харчуватися та пити оптимальну кількість води.

Додатково можна пити напої, що містять електроліти: узвар, морс, лимонад, теплий чай.

Читайте також: Як безпечну пережити з дітьми спеку. 10 порад від педіатра

Яна Жмурко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини