Пояснення

Священник ПЦУ потрапив у скандал через вислови про жінок та аборти

03.06.2021, 14:21 • 3 хвилини
Священник ПЦУ потрапив у скандал через вислови про жінок та аборти - Фото
Олександр Дедюхін. Фото з фейсбук-сторінки

Священник Православної церкви України, настоятель Свято-Миколаївського храму та депутат Полтавської міськради Олександр Дедюхін викликав обурення у мережі через свою заяву про те, що жінка не має робити аборт, якщо вже дала згоду на секс.

На своїй сторінці у Facebook священнослужитель написав: "Мені тут палко пишуть, мовляв, не можна вважати жінку лише інкубатором, матка – це її тіло, а всі противники абортів нехай забирають ембріони й ростять їх самі.

Просто якщо хоча б на мить приспустити перетинки між звивинами, то можна дізнатися, що ембріон в матку потрапляє внаслідок певних дій, вчинених самою жінкою. Як там старі люди кажуть: "Сучка не схоче – кобель не скоче". І якщо ти вже дала згоду на одне, то, будь ласка, неси відповідальність".

При цьому, на думку Дедюхіна, відповідальність чоловіка набагато більша: "В нас жеж патріархат, а не шось".

Після хвилі обурення в соцмережі він відредагував пост та образився, що його особисті повідомлення "бомблять комплексами".

Перед цим, в іншому дописі священник ПЦУ назвав "недорозвинутими особистостями" людей, які виходять з плакатами "Моє тіло – моє діло".

"Коли недорозвинуті особистості ходять з транспарантами на кшталт: "Мое тело – мое дело", як людина, що поважає свободу інших, я, в принципі можу частково з цим погодитися. До тієї межі, коли це не обмежує свободу інших. Тобто якщо ума нема, ти можеш імплантувати собі роги, не стригти нігті, прикрутити ще один член на лоба, або додатково два ряди цицьок, насиликонити губи більші від носа тощо. От тут це справді твоє діло.

Коли твоє тіло починає обмежувати свободу іншого, це перестає бути лише твоїм ділом", – написав він.

Під дописами чимало коментаторів обурилися через таке зневажливе ставлення священника до жінок та назвали його позицію середньовічною.

"Щоб в дописі священника було стільки жовчі..."сучка"... Отже, ви дійсно сповідуєте релігію, в основі якої любов до ближнього/ближньої?", – написала Оксана Соловчук.

"М-да. Не очікувала від вас, отче. Особливо ось про це, про сучку... І так, моє тіло – це таки моє діло. Як і тіло чоловіків, які гидують надягати презервативи або робити вазектомію, а перекладають за фактом всю відповідальність на жінку", – прокоментувала інша дописувачка Олена Нечеса.

Разом з тим серед коментаторів знайшлися і ті, хто підтримав позицію Дедюхіна, стверджуючи, що жінки, які "за" аборти просто не хочуть відповідальності. При цьому на запитання: "Як діяти жінці після зґвалтування?", радять мати в аптечці "посткоітальні контрацептиви".

У ПЦУ та Полтавській міськраді поки ніяк не відреагували на скандальний допис священнослужителя та депутата.

Liga.Life вернулася за коментарями. Ми опублікуємо їх, як тільки отримаємо відповідь.

Яна Жмурко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини