У листопаді-грудні МОЗ може зачиняти гуртожитки, де мешканці не вакциновані

У Міністерстві охорони здоров’я допускають, що закриватимуть гуртожитки з невакцинованими проти COVID-19 мешканцями, розповів головний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв’ю Укрінформу.

Долучайтесь до нас на Facebook та беріть участь в дискусіях

Підписуйтесь на LIGA.Life в Facebook: тільки корисна інформація для українських родин

"Ми зараз обговорюємо питання про неможливість роботи гуртожитків, якщо там недостатня кількість вакцинованих людей. Ми стикалися з великою кількістю спалахів, які реєструвалися саме в гуртожитках", – сказав Кузін.

Він пообіцяв, що рішення не ухвалватимуть поспіхом – воно буде виваженим і нормативно виписаним.

"Зараз ми проговорюємо лише плюси та мінуси, ризики і алгоритми, яким чином такі опції будуть застосовані. Тому що ми розуміємо, що в гуртожитках не завжди перебувають стопроцентно люди віком від 18 років. В той же час вакцинація у нас – від 18 років. Ми розуміємо певні обмеження вакцинації, які стосуються підлітків до 18 років, яких неможливо провакцинувати навіть згідно з діючими інструкціями. Тому ці механізми пропрацьовуються", – сказав він.

Тут Кузін каже, що буде перехідний період: або така норма запроваджуватиметься з листопада або з грудня. 

"Один випадок інфікування в гуртожитку – це самоізоляція для усіх мешканців, і на 14 днів. Невже краще жити в зачиненому гуртожитку 14 днів, ніж зробити два щеплення і бути захищеним?" – додав Кузін.

Підписуйтесь на LIGA.Life в Telegram: тільки корисна інформація для українських родин

  •  У Львові університетам рекомендували селити в гуртожитки тільки вакцинованих від COVID-19 студентів.