Пояснення

В Україні розроблятимуть вакцину від Covid-19 – грант виграв львівський вчений

10.09.2020, 10:59 • 1 хвилина
В Україні розроблятимуть вакцину від Covid-19 – грант виграв львівський вчений - Фото
Директор Інституту клітинної біології Андрій Сибірний. Фото Максим Козицький

До етапу випробовування на тваринах команда дослідників планує дійти за пів року

Українські дослідники отримали грант на розробку вакцини від вірусу, що спричиняє Covid-19. Кошти від Національного фонду досліджень України виграв директор Інституту біології клітини Національної академії наук Андрій Сибірний.

Про це повідомив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. Інформацію LIGA.Life підтвердили і в Інституті біології клітини НАН.

Сума гранту – 10 мільйонів гривень.

Вакцину від Covid-19, згідно з проєктом Сибірного, спробують створити на основі синтезу специфічного білка у дріжджів. Після чого препарат будуть випробовувати на тваринах.  До цього етапу планують дійти за пів року.

Читайте нас в Telegram: проверенные факты, только важное

"Є багато нюансів у цій справі. Наприклад, законодавство України забороняє ввозити з-за кордону трансгенні тварини, а тільки на таких можна тестувати вакцину. Мабуть, науковці виконають цю частину роботи у співпраці з європейськими колегами", – додав Козицький.

Грант Нацфонду отримав і Костянтин Дмитрук – заступник Сибірного. Йому дадуть 5,1 мільйона гривень на розробку "антибіотика нового покоління". Планується, що розроблений препарат допоможе в лікуванні людей із коронавірусом, пояснив Козицький.

Катерина Амеліна
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт. Як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих