Як час доби впливає на добробут людей та коли найкраще ухвалювати важливі рішення – дослідження
Ілюстративне фото: Freepik

Нове дослідження припускає, що психічне здоров’я та добробут людей може бути пов’язаним із часом доби, про це повідомляє докторка Фейфей Бу, головна наукова співробітниця зі статистики та епідеміології в Університетському коледжі Лондона, пише CNN.

Для того, щоб з’ясувати, чи дійсно існує зв’язок, опитали 49 218 осіб у період із березня 2020 року до березня 2022 року. Виявилося, що люди мали тенденцію до кращого самопочуття на початку дня, з менш вираженими депресивними симптомами та підвищеним відчуттям щастя, задоволеністю життям і власною гідністю.

Важливо зазначити, що психічне здоров’я та добробут слід розглядати окремо, стверджує докторка Памела Ратледж, директорка Дослідницького центру медіапсихології та почесна професорка медіапсихології в Університеті в Санта-Барбарі (Каліфорнія, США).

Дослідження може бути корисним для нового розуміння того, як варто надавати ресурси. "Служби підтримки психологічного здоров’я можуть розглядати можливість коригування ресурсів відповідно до потреб впродовж дня – надання пріоритету доступності пізно ввечері", – зазначила науковиця Бу.

Зокрема, нові дані також підтверджують результати попередніх досліджень: "Попит на втручання й догляд, особливо серед молоді, зростає сезонно та у вечірній час, під впливом температури, тривалості дня й культурних, регіональних, індивідуальних відмінностей", – каже Ратледж.

Професорка також зазначила, що в ранковий час настрій є порівняно стабільним, що своєю чергою дозволяє легше розв’язувати складні питання. Опівдні ж рівень кортизолу (гормон стресу. – Ред.) може знизитися, що суперечить дослідженням, в яких йдеться, що приблизно в цей час доби настрій погіршується та з’являється втома від ухвалених рішень.

Попри це експертка каже, що ранній вечір – найкращий час для особистої емоційної обробки – ведення щоденника, роздумів, – після якої емоційний баланс відновлюється. Заразом ця пора підходить і для відвертих розмов.