Як запобігти тривожності від похмілля та що робити, якщо відчуваєте похмільний неспокій
Ілюстративне фото: Freepik

Тривожність від похмілля – відчуття хвилювання, що виникає на ранок після випитого алкоголю, його переживають майже 22% людей. Відчуття також відрізняються – від легкого нервування до тривоги, яку важко подолати. Стан не лише викликає неприємне самопочуття, а й здатен ускладнити виконання простих завдань. Про це пише MedicalXpress.

Алкоголь – депресант нервової системи. Адже змінює поведінку нейромедіаторів у мозку. Етиловий спирт здатний розслабити шляхом активації гамма-аміномасляної кислоти, що змушує відчути спокій та знижує гальмування. Заразом алкогольні напої зменшують вміст глутамату (речовина, що відповідає за швидкість думок. – Ред.).

Дія етилового спирту впливає на настрій, емоції, пильність. Через це після алкоголю люди часто можуть відчувати себе більш товариськими, безтурботними й готовими зменшити пильність.

Як стверджують дослідники, після завершення дії етилового спирту головний мозок людини починає працювати над відновленням балансу нейромедіаторів. Натомість зміна має протилежний ефект, як припускають вчені. Як наслідок, мозок стає надмірно збудженим, що призводить до відчуття тривоги.

Похмілля ж не завжди залежить від кількості випитого алкоголю. Головну роль відіграє генетика. Згідно з дослідженнями, гени можуть пояснити понад половину причин. Ба навіть чому певна людина реагує на споживання етилових напоїв певним чином. Геном впливає на переробляння алкоголю організмом. Тому деякі люди можуть відчувати інтенсивні симптоми похмілля: головний біль, зневоднення. Сильні фізичні ефекти можуть посилити тривогу й зробити людини сприятливішою до нервувань.

Вчені стверджують, що відчуття тривоги посилюють і дії, що чинить людина під дією алкоголю. Спогади можуть викликати збентеження чи сором. Дослідження показують, що люди, які щоденно тривожаться схильні до виникнення цього відчуття після вживання алкоголю. Вчені також додають, що часте споживання алкогольних напоїв також може посилити симптоми тривожності після похмілля.

Щоб запобігти цьому стану, після вживання алкоголю варто:

  • обмежити кількість споживання етилового спирту;

  • не змішувати ліки з алкогольними напоями.

Як стверджує Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) не існує безпечної кількості алкоголю, що не шкодить здоров’ю.

Якщо тривожність після вживання алкоголю настала, варто:

  • зосередьтеся на відновленні фізичного стану: випийте достатню кількість води, вживайте легку їжу, приділіть достатньо часу відпочинку;

  • поділіться переживаннями з близькими людьми;

  • заведіть щоденник, він може змінити форму тривожних думок та заохотити себе до співчуття;

  • практикуйте медитації, правила глибокого дихання.